O Sazka eLEAGUE

Sazka eLEAGUE je největší tuzemskou (česko-slovenskou) esportovou ligou, v níž si týmy, zatím ve dvou hrách, Counter-Strike: Global Offensive a Dota 2 rozdělují prizepool ve výši 2 300 000 korun.

Kde sledovat Sazka eLEAGUE?

Přímé přenosy zápasů ve všech hrách je možné sledovat na platformě twitch.tv a sociálních sítích Sazka eLEAGUE, kde jsou kromě samotných zápasů vysílány také před a po zápasové studia, rozhovory s hráči a zajímavými osobnostmi z esportu.


Základní informace

Samotná liga odstartovala na jaře roku 2020 kvalifikacemi do kterých se přihlásilo dohromady více než 400 týmů. Nakonec se do ligy pro každou hru dostalo vždy 8 týmů. Týmy, kterým se nepovedla kvalifikace mají možnost bojovat o postup přes tzv. Open ligu, která je kvalifikační možností pro následnou baráž.

Liga je každoročně rozdělena na dva splity – jarní a podzimní. Dílčí split se dělí na základní část, ze které vzejdou týmy do vyřazovacích bojů (play-off) a baráže, která je bojem o záchranu. Základní část se hraje po dobu 7 hracích kol pro obě hry, přičemž ve hře CS:GO se jednotlivé zápasy odehrávají formátem BO2 (Best of Two – nejlepší ze dvou map) a Dota 2 formátem BO1, tedy nejlepší z jedné jediné hry. Za výhry (a v případě CS:GO i remízy) v sériích dostávají týmy body do tabulky základní části.

Dva nejhorší týmy míří do baráže, kde se utkají s dvěma postupujícími z kvalifikace a nejlepší týmy z tabulky se kvalifikují přímo do semifinále, týmy na třetím až šestém místě čeká čtvrtfinále. Tyto zápasy ve vyřazovací části se hrají formátem BO3 (Best of Three – nejlepší ze tří her) a finále posléze formátem BO5 ve stejném principu, kdy vítězný tým ovládne 3 z 5 možných dílčích map (her).