League of Legends
LoL Worlds

Známe finální podobu skupin Worlds 2021, z play-in postoupili favorité

Známe finální podobu skupin Worlds 2021, z play-in postoupili favorité
10. 10. 2021
  |  

Úvodních pět dní Worlds je za námi. Deset týmů se setkalo v play-in, aby zabojovalo o poslední čtyři volná místa v základní skupinové fázi. Velké překvapení se nekonalo, postoupili všichni favorité včetně Cloud9.

LCS zástupce se chvíli ovšem pořádně zapotil. Zvládl úvodní tři duely skupiny, aby poté prohrál s nejslabším týmem Unicorns of Love a japonským DetonatioN FocusMe daroval ještě tiebreaker o první místo. Ani ten Cloud9 nezvládli, a tak přišli o přímý postup do skupin. Naštěstí pro ně, vyřazovací fáze proti PEACE byla formalitou a výsledkem 3:0 se posunuli do skupinové části Worlds.

Vzhledem k předchozímu rozlosování skupin budou Cloud9 bojovat ve skupině A, kterou lze označit za tu nejtěžší. O postup utkají s DWG KIA, FPX, tedy dvěma největšími favority na výhru celého turnaje, a Rogue. Vzhledem k nadcházejícím soubojům si jenom těžko lze představit jiné postupující, než zástupce z LCK a LPL, pokud se to ovšem povede, bude to velká senzace.

Skupinu B doplňují Japonci DetonatioN FocusMe, pro které je to první účast v základní části Worlds vůbec. O tomto rosteru se hovoří jako o nejlepším japonském týmu v historii, což hráči potvrdili velkým úspěchem. Nyní je čekají souboje s Edward Gaming, 100 Thieves a T1.
Už takto vyrovnanou skupinu C doplňují Hanwha Life Esports. Korejci sice do skupin postoupili až z druhého místa po zvládnutém play-off, přesto se musí počítat s jejich silou. Těžko zde hledat výrazného favorita, protože čtveřice PSG Talon, Fnatic, RNG a právě HLE slibuje možná nejvyrovnanější podívanou z celé skupinové fáze.

A to nejlepší na závěr, tedy MAD Lions. České duo mohlo trochu doufat, že v play-in zaváhájí čínští LNG (vzhledem k rozlosování skupin nemohli jinam než do D), ale bohužel pro ně, překvapení se nekonalo. Čtyřka z LPL navíc vypadala jako nejlepší tým z předkvalifikace, neprohráli jediný zápas a hravě si poradili také s korejskými HLE. LNG tak výrazně zamíchá skupinou ve složení MAD Lions, Gen.G a Team Liquid.

Skupinová fáze Worlds se rozjede v pondělí 11. října od 13:00, úvodní souboj svedou DWG KIA s FPX, což hned na začátek slibuje to nejlepší možné League of Legends. Poslední utkání je na programu od 20:00. 100 Thieves s českým asistentem Freezem budou k vidění od 18:00, hodinu poté do akce jdou MAD Lions.

Zdroj úvodní fotografie: Twitter @Cloud9
 
Author photo
Jakub Šedivý Celoživotní nadšenec do gamingu a esportu.