BISONS na EU Masters končí, prohráli zbývající tři zápasy
League of Legends

BISONS na EU Masters končí, prohráli zbývající tři zápasy

BISONS na EU Masters končí, prohráli zbývající tři zápasy
21. 4. 2022
  |  

EU Masters čeká druhý týden akce. Od čtvrtka do neděle se rozhodně o všech postupujících, dnes je na programu skupina D i s BISONS.

Obrovská škoda. Určitá naděje na postup do další fáze EU Masters pro BISONS rozhodně existovala. Bohužel, klíčový duel s Unicorns of Love se těsně nepovedl a po tomto zápase bylo jasné, že španělská organizace se do play-off nepodívá. V uvolněné atmosféře poté Random a spol. odehráli poslední duel s Atleta Esports, který dopadl vítězně pro Italy.

BISONS tak končí na posledním místě skupiny se skóre 1-5. Pro novou organizaci, která poprvé byla na mezinárodním turnaji, je to určitě dobrá zkušenost do budoucna. Velmi dobře hrající LDLC i UOL však byli nad jejich síly.

Zápasy BISONS jsme sledovali živě:Tabulka skupiny D:

  • 1. LDLC OL 6-0
  • 2. Unicorns of Love 4-2
  • 3. BISONS ECLUB 1-5
  • 4. Atleta Esport 1-5

1. Zápas: BISONS - LDLC; LDLC Win

Mistr LPL je nezastavitelný a BISONS celkem bez problémů přehrává. Španělský tým opět zvolil zajímavé championy jako Soraka či Karthus, ale individuální skill LDLC je zkrátka vyšší - Random například zemřel zbytečně 1v1 na midu. Francouzi směřují očekávaně za prvním místem.

2. Zápas: UOL - BISONS (20:00); UOL Win

Naděje jsou u konce. BISONS prohrávají také odvetu s německými UOL a už nemají šanci ze skupiny postoupit. Jednalo se o velmi vyrovanný duel, který nakonec rozhodl jeden teamfight u Barona. Končí tak jediný český zástupce na turnaji, s Atleta Esport půjde už pouze o čest.


3. Zápas: BISONS - Atleta (21:00); Atleta Win

Premiérová výhra pro italský tým, hororový druhý týden pro BISONS. Random a spol. nezvládli ani třetí zápas a s celkovým skóre 1-5 se loučí s turnajem. Uvolněná atmosféra na utkání byla znát, na topu se po dlouhé době objevil Cho'Gath a na ADC zase Xerath. Bohužel ani tyto picky k výhře nestačily, BISONS končí.

Před zápasy

Souboje o postup začínají. EU Masters svým formátem kopírují Worlds, fanoušky každý den tedy čeká 6 zápasů, které rozhodnou o dvojici přeživších. Do akce půjde i jediný český hráč na turnaji Random, toho s BISONS čeká náročný úkol - dohnat bodové manko na Unicorns of Love a přeskočit je v tabulce.

Skupině D kralují francouzští šampioni LDLC OL, kteří potvrdili roli favorita a se všemi soupeři si poradili bez ztráty bodu. Podle prognóz i dosavadních výkonů by si měli první místo pohlídat a do play-off jít v nejlepší možné výchozí pozici. 

Větší souboj se čeká právě o místo pod nimi, zálusk si dělají jak Unicorns of Love, tak i BISONS. Španělská organizace zatím na turnaji není v moc dobré formě, celkem jasně dvakrát prohráli a zvládli vyhrát až poslední duel s italskými Atleta Esport. Pokud chtějí postoupit, musí své výkony zlepšit a hlavně vrátit porážku minimálně Unicorns of Love. Záležet bude také samozřejmě na dalších výsledcích, v případě shody je možné, že uvidíme také tiebreaker.

Author photo
Jakub Šedivý Celoživotní nadšenec do gamingu esportu, insider LoL scény a fotbalový analytik.