CS:GO

Z Asie se na BLAST.tv Paris Major 2023 kvalifikovali hráči The MongolZ a Grayhound. Čínské týmy mimo

Z Asie se na BLAST.tv Paris Major 2023 kvalifikovali hráči The MongolZ a Grayhound. Čínské týmy mimo
11. 4. 2023
  |  

Z turnaje BLAST.tv Paris Major 2023: Asia-Pacific RMR se do BLAST.tv Paris Major 2023: Challengers Stage jako Contenders dostaly týmy The MongolZ a Grayhound Gaming. Čínské celky zůstaly mimo hru.

Během víkendu vyvrcholila kvalifikace BLAST.tv Paris Major 2023: Asia-Pacific RMR, které se účastnily týmy z Číny, Mongolska, Austrálie nebo mezinárodní mixy ze Středního východu. Celkově se tak 8 celků popasovalo o dva postupové sloty do BLAST.tv Paris Major 2023: Challengers Stage.

Mezi největšími favority na postup byl čínský tým TYLOO, který však nezvládl v double-elimination formátu 2. kolo Lower Bracket, kde prohrál s Rare Atom (0:2). Naopak od začátku se jevila v Upper Bracket jasná dvojice aspirantů na postup.

Těmi byly týmy The MongolZ a Grayhoung Gaming. První jmenovaný tým si v úvodních dvou duelech poradil s Twisted Minds (16:10) a Rare Atom (16:11), druhý pak již zmíněné TYLOO (16:8) a Eruption (16:12). Ve vzájemném souboji ve finále Upper Bracket se radoval australský tým Grayhound, který zvítězil 2:1 (16:19, 16:9, 16:12).

Mongolský tým The MongolZ následně padl do Lower Bracket Final, ve kterém narazil v odvetě na čínský tým Rare Atom. Ten paradoxně prohrál v turnaji s jediným týmem, právě s The MongolZ. Nejen, že jim tým podlehl v Upper Bracket, ale nezvládl ani zmíněný poslední zápas v Lower Bracket a postup se jej tak netýká, naopak do Paříže balí mongolští hráči.

Pořadí BLAST.tv Paris Major 2023: Asia-Pacific RMR

  • 1. místo - Grayhound
  • 2. místo - The MongolZ 
  • 3. místo - Rare Atom
  • 4. místo - Twisted Minds 
  • 5. - 6. místo - Eruption / TYLOO
  • 7. - 8. místo - VERTEX Esports Club / Invictus Gaming International

Zdroj úvodní fotografie: Twitter @BLASTtv

Author photo
Vojtěch Pres Bývalý komentátor, nadšenec do rekreační cyklistiky a esportu.