League of Legends
LoL Worlds

EDG zvládli otočit sérii s Gen.G a poprvé si zahrají finále Worlds!

EDG zvládli otočit sérii s Gen.G a poprvé si zahrají finále Worlds!
31. 10. 2021
  |  

EDG postupují do finále! Čínský tým byl sice na hraně vyřazení, ale sérii proti Gen.G zvládl uhrát ve svůj prospěch.Celokorejské finále se konat nebude. EDG sice byli po úvodní výhře a dvou prohrách v řadě na hraně vyřazení, ale v nejdůležitější chvíli se dokázali znovu probrat. Game 4 a zejména poté Game 5 skončila jasně v jejich prospěch a zaslouženě tak postupují do svého prvního historického finále.

Tam se utkají s velmi silnými EDG a podruhé za sebou tak uvidíme souboj mezi LPL a LCK o Worlds trofej. Tyto dvě soutěže potvrdily roli favoritů a momentálně se jedná o nejlepší ligy světa.

Podobně jako včera se odehrálo pět zápasů, k vidění tedy byly dvě velmi vyrovnané série. 

EDG vs. Gen.G

Výsledek - 3:2

  • Game 1: EDG

  • Game 2: Gen.G

Korea strikes back! Gen.G předvedli téměř perfektní hru a své čínské soupeře skolili za 30 minut. EDG po celou dobu zápasu tahali za kratší konec a povedlo se jim získat pouze 5 killů. Série je srovnaná!

  • Game 3:  Gen.G

Třetí zápas znovu ve prospěch Korejců. Gen.G předvedli dominantní výkon zkraje, ale v mid-late game nechali EDG srovnat a utkání ještě zdramatizovat. Nicméně kompletní otočka se nekonala a zástupce z LCK jde do trháku. Pokud vyhraje, uvidíme celokorejské finále.

  • Game 4:  EDG

Máme znovu srovnáno! EDG se po dvou porážkách zvedli a dominovali celý čtvrtý zápas. Absolutorium si zaslouží midlaner Scout, který zápas skončil se skóre 12/0/6 a měl tak téměř 100% podíl na všech killech. Jdeme na pátý zápas!

  • Game 5:  EDG

Stomp. Ničím jiným se rozhodující zápas mezi EDG a Gen.G nedá nazvat. Čínský tým předvedl skvělou show a postup do svého prvního finále v historii si pohlídal stylově.

Foto: Lol Esports

Author photo
Redakce Společná práce redakce Sazka Esport