League of Legends

Chybělo jediné vítězství k senzaci, nakonec MAD Lions bohužel přes Damwon Gaming nepostupují

Chybělo jediné vítězství k senzaci, nakonec MAD Lions bohužel přes Damwon Gaming nepostupují
22. 5. 2021
  |  

Pohádkový příběh se nekoná a MAD Lions v čele s Čechy Carzzym a Humanoidem opouští MSI jenom těsně před branami finále MSI. Úřadujícím mistrům světa Damwon Gaming byli více než důstojným soupeřem, ale ani jeden ze dvou mečbolů do konce nedotáhli.

Zástupci z Evropy semifinálovou sérii prohráli skórem 2:3 a ač je bude vypadnutí mrzet, z dlouhodobého hlediska rozhodně zoufat nemusí. Stále poměrně nezkušené mužstvo se poprvé představilo na hlavní stagi velké mezinárodní akce, čemuž předcházel historicky první zisk titulu v LEC. Na MSI dostali možnost utkat se s těmi nejlepším z nejlepších a ač předvedli velmi heroické výkony a velmi silné Damwon Gaming dotáhli až do pěti zápasů, ve vypjaté poslední rozhodující hře na své soupeře nestačili.

MAD Lions bojovali statečně až do poslední chvíle. V jeden moment dokonce měli navrch a v sérii vedli 2:1, kýžená výhra ovšem nepřišla a zástupci z LCK ukázali svou velkou sílu. Damwon Gaming se tak mohou stát prvním korejským týmem od roku 2017, který zvítězil na Worlds a následně navázal vítězstvím také na MSI. Naposledy se to podařilo SK Telecom 1, od té doby LCK na výherce MSI stále čeká, i proto je na straně Damwon Gaming velká motivace turnaj zcela ovládnout.