League of Legends

Vítězem LCS jsou Cloud 9, ve druhé nejrychlejší finálové sérii přejeli 100 Thieves

Vítězem LCS jsou Cloud 9, ve druhé nejrychlejší finálové sérii přejeli 100 Thieves
12. 9. 2022
  |  

Také v USA je překvapivý vítěz splitu. LCS ovládl tým Cloud 9, který do své sbírky přidal již celkovou pátou trofej. Ve finále porazili 100 Thieves.

Evropa patří Rogue, USA zase Cloud9. Co obě organizace spojuje? Kromě výborného výkonu a přesvědčivé výhře 3:0 také neočekávaný triumf. Prognózy během sezóny i play-off nenasvědčovaly, že by někdo z týmů mohl být korunován šampionem, ale výrazně zlepšená forma za pochodu oba celky dostala až na vrchol. 

Cloud 9 se povedlo získat první místo jako nejnižší seed historie, do vyřazovací části šli totiž z pátého místa. Postupně za sebou nechali CLG, EG, a dvakrát 100 Thieves, které v posledním zápase stompnuli 3:0 a povedlo se jim odehrát druhé nejrychlejší finále LCS historie. Obměněný roster se v průběhu léta dlouho hledal, ale postupně si začal čím dál více sedat a do výborné formy vyrostli všichni hráči, absolutorium zaslouží pak korejský ADC Berserker, MVP finále 

Velké zadostiučinění zažívá dánské duo Jensen a Zven. První jmenovaný se ocitl v nemilosti v konkurenčních Team Liquid, který raději vsadil na dalšího veterána Bjergsena. Zatímco on ani nepojede na Worlds, Jensen na něj zamíří po osmé v řadě a i když půlroku byl v "důchodu", ihned se stal mistrem LCS. Ač v Cloud 9 strávil 3,5 roku života, na vrchol LCS s nimi dokráčel vůbec poprvé, všechny jeho předchozí triumfy totiž přišly až v Team Liquid.  

Mnohonásobný šampion Zven byl loni zase odstaven nejprve na úkor rookieho K1nga, ale po neúspěších týmu do sestavy zamířil zpět. Letos měl být součástí velkého projektu bývalého kouče LS, kvůli nedostatku import slotům ovšem nakonec ani nehrál zápasy v akademii. Usilovně však trénoval novou roli supporta, kam během offseason roleswapnul - výsledek všichni mohli, v úvodním splitu je opět na stupních vítězů. S Berserkerem vytvořil smrtící duo, na které soupeři jenom těžko hledali odpověď. 

100 Thieves se sice potřetí v řadě dostali do finále, zároveň však jde o druhé po sobě jdoucí stříbro. Na jaře padli s Evil Geniuses a nyní s Cloud 9, jejich jediný triumf tak nadále zůstává z loňského letního splitu. Roster sice patří k tomu lepšímu v LCS, ale v určitých chvílích naráží na své limity, jde například o druhé prohrané finále výsledkem 0:3.

Oba týmy mají garanci skupinové fáze na Worlds 2022, které se uskuteční na domácí půdě v USA. Pro 100 Thieves je to druhá historická účast, za to Cloud 9 pojedou na turnaj již podeváté - druhé největší číslo světa po Fnatic, kteří jsou na desítce.

Author photo
Jakub Šedivý Celoživotní nadšenec do gamingu a esportu.