Twitch čelí obrovskému hackerskému útoku, na povrch vyplavily odměny pro streamery
Twitch

Twitch čelí obrovskému hackerskému útoku, na povrch vyplavily odměny pro streamery

Twitch čelí obrovskému hackerskému útoku, na povrch vyplavily odměny pro streamery
6. 10. 2021
  |  

Nejznámější a největší streamovací platforma Twitch, kterou vlastní americký gigant Amazon, se ocitla v nepříjemné situaci. Skupina hackerů tvrdí, že se jí podařilo získat prakticky veškerá možná data společnosti a rozhodla se je zveřejnit.

Neznámý uživatel, který tvrdí, že on a další jeho souputníci stojí za útokem na streamovací platformu Twitch, zveřejnil ve středu v noci na webovém fóru 4chan link o velikosti 125 GB, který obsahuje v podstatě kompletní interní informace společnosti Twitch.

Ven se tak dostal nejen zdrojový kód celé platformy, ale také kompletní databáze uživatelů, archiv sahající až do samotných počátků firmy, interní softwarové nástroje a v neposlední řadě také kompletní údaje ohledně výplat všech autorů (až 2.4 milionu tvořitelů obsahu) na videoplatformě Twitch, sahající až do srpna 2019. Veškeré tyto údaje jsou teď volně dostupné a šíří se rychlostí blesku po celém internetu.
Není jisté, zda tyto úniky zahrnují také kontaktní informace jako např. adresy všech autorů, což by zasažené osoby mohlo znamenat bezpečnostní rizika nejen v digitálním světě. Stejně tak zatím nebyla zveřejněna hesla či bankovní účty a kontakty. Není však vyloučeno, že se tak nestane do budoucna, protože hackeři středeční únik nazývají pouze první částí.

Uživatelům platformy se doporučuje změnit jejich přihlašovací údaje, konkrétně změna hesla a přidání dvou faktorového ověření.

Jedná se o velikostí naprosto bezprecedentní útok na podobnou platformu a také na samotný Amazon, který Twitch odkoupil v roce 2014 za 970 milionů dolarů.

Samotní zástupci streamovací platformy Twitch se k celé situaci zatím nevyjádřili.

Author photo
Martin Kopecký Vystudovaný žurnalista a nadšený hráč, co miluje CSko a Dotu a o esport se zajímá už více než 10 let.