CS:GO

ESEA Advanced: SINNERS padli po dramatickém souboji s HYDRA 2:3

7. 6. 2023
  |

V závěrečném zápase 1. poloviny sezony nastoupili hráči SINNERS do grandfinále ESEA Advanced Season 45 s nevýhodou jedné mapy. Šance se tak rapidně zvyšovaly pro východoevropský tým HYDRA. Český tým však bojoval, a to doslova, až dokonce poslední mapy, která vyvrcholila v prodloužení.

SINNERS automaticky v sérii s týmem HYDRA prohrávali 0:1. Ani to je však nezastavilo při pickování mapy de_overpass, na které sérii oficiálně začala. SINNERS za T-side nasadili velké tempo a po 4 kolech vedli bezpečně 4:0. HYDRA sice srovnala, ale český celek vydržel ve vedení až do výměny stran, kdy se podařilo východoevropské sestavě vývoj otočit. Závěr však opět patřil SINNERS, ti dokázali udělat ze stavu 10:12 stav 16:12 a zajistili si srovnání série na 1:1.

Na druhé (celkově 3.) mapě se SINNERS více než nadřeli, když za CT stranu dokonce prohrávali už 4:8. Nakonec sice ještě v první půli snížili na 6:9, ale základ opravdové otočky udělal tým SINNERS až na startu druhé půle, kdy ovládl z prvních 8 kol hned 7 a šel do vedení 13:10. Ani to však nestačilo a tým HYDRA si po otočce došel pro vítězství 16:14.

Právě ona 2. hraná mapa byla zřejmě kritickou, byť SINNERS stále nic nezabalili ani na mapě de_vertigo, kterou si sami zvolili a po T-side se dostali do vedení 9:6. To však po základní hrací době přišlo na zmar, když východoevropský soupeř stejným poměrem srovnal a šlo se do prodloužení. V něm napoprvé nikdo neuspěl, až ve druhé sérii zlomil odpor česko-slovenský celek, který zvítězil 22:19.

Také závěrečná, celkově 5. mapa, nabídla vyrovnanou podívanou včetně prodloužení. HYDRA se ujala netradičně už na T-side vedení na mapě de_nuke vedení 9:6. Ovšem SINNERS to nezabalili ani tentokrát a dokázali postupem času srovnat na 15:15. V prodloužení však padl, HYDRA zvládla závěrečnou mapu 19:16 a celkově grandfinále 19:16.