Dota 2

Riyadh Masters 2024: Prémiový turnaj součástí Esports World Cup. Získá skiter další cenný titul?

Riyadh Masters 2024: Prémiový turnaj součástí Esports World Cup. Získá skiter další cenný titul?
2. 7. 2024
  |  

Rijádský neoficiální major turnaj znovu v popředí celého esportu. Tentokrát dokonce jako součástí esportového mistrovství světa v rámci Dota 2. Vzhledem k znovu nepříliš jasné budoucnosti ohledně turnaje The International se pro hráče a organizace dost možná jedná o vrchol sezony. Chybět nebude český midař Supream^ a slovenský super talent skiter.

V loňském roce se v saudskoarabském Rijádu hrálo o 15 milionů dolarů. Částka, které v minulosti mohl konkurovat pouze věhlasný turnaj The International, zamával tehdejší scénou a pro mnohé organizace se jednalo o nejdůležitější event v sezoně. Tehdy si prémiovou první cenu 5 milionů dolarů odnesl Team Spirit.

Letos je prize pool třetinový, nicméně zároveň patří do skupiny turnajů, které byly zaregistrovány do Esports World Cup, prestižního mistrovství světa esportu, který dohromady zahrnuje dvaadvacet herních titulů, ve kterých hráči budou hrát o nesmrtelnost. Jedná se znovu o událost, kterou vyhlásila Saudská Arábie, a dokonce ji přímo ohlásil tamní korunní princ Mohammed bin Salman. Celkem akce nabízí prize pool 50 milionů dolarů rozdělených mezi 22 herních titulů. 

Vzhledem k loňské situaci, kdy společnost Valve stojící za hrou Dota 2 oznámila konec Dota Pro Circuit, se naprostá většina snahy týmů upínala na organizaci ESL a jí pořádané turnaje. Německá firma ESL totiž stojí za spoluorganizací události Esports World Cup a body za umístění na jí pořádaných turnajích znamenaly přímou účast na Riyadh Masters 2024. Turnaj je tak rozdělen do dvou skupinových částí a play-off. 

První skupinová část, tzv. Play-in, je tvořena dvanáctkou týmů, které prošly regionálními kvalifikacemi. Právě zde se dokázal kvalifikovat český midař Supream^ s jeho zbrusu novou Dota 2 soupiskou organizace MOUZ. Play-in bude rozdělen na dvě skupiny o šesti týmech, přičemž pět z nich postoupí do klasické skupinové části a poslední na turnaji končí.

Týmy v Play-in fázi: 

  • Skupina A: beastcoast, Blacklist International, Entity, G2 x iG, LGD Gaming, Virtus.pro

  • Skupina B: Aurora, Azure Ray, Heroic, MOUZ, nouns, PSG Quest

A právě v klasické skupinové části už čeká osmička nasazených, kteří získali dostatečný počet EPT bodů, získali přímou pozvánku a vyhnuli se tak regionálním kvalifikacím a Play-In fázi. Zde samozřejmě nemůže chybět letošní nejúspěšnější organizace Team Falcons v čele s jejich slovenským carry hráčem skiterem, který si právem říká o titul nejlepšího carry hráče světové scény. Z této skupinové fáze postoupí celkem dvanáct týmů do vyřazovací části, která se standardně odehraje formátem double-elimination. Zbylé čtyři týmy na turnaji skončí. 

Týmy s přímou pozvánkou:

Team Falcons, BetBoom Team, Gaimin Gladiators, WBG.XG, Tundra Esports, Team Liquid, OG, Team Spirit

Riyadh Masters 2024 i v dalším roce potvrzuje své prestižní postavení na Dota 2 pro scéně a vzhledem k fenomenální produkci a důležitosti celého turnaje je opravdu na co se těšit! Boje v horkém Rijádu začínají již 4. července v 11 hodin našeho času!

Author photo
Martin Kopecký Vystudovaný žurnalista a nadšený hráč, co miluje CSko a Dotu a o esport se zajímá už více než 10 let.