Dota 2

Riyadh Masters 2024: Play-in fáze u konce, Supream^ postoupil, rozlosování skupin je hotové

Riyadh Masters 2024: Play-in fáze u konce, Supream^ postoupil, rozlosování skupin je hotové
8. 7. 2024
  |  

Esports World Cup v Saudské Arábii pokračuje a v hlavním městě Rijádu se hraje důležitý turnaj ve hře Dota Riyadh Masters. Turnaj již museli opustit dva týmy, které se nedokázaly probít do skupinové fáze, český midař Supream^ s týmem MOUZ si naštěstí zajistil postup.

Tzv. play-in skupinová fáze, které se zúčastnily týmy, jež se musely probít regionálními kvalifikacemi, protože nezískaly dostatečný počet EPT bodů zajišťujících přímé nasazení v tradiční skupinové části turnaje, je za námi a známe první poražené. 

Velmi překvapivě se domů poroučí hned dvě velké čínské organizace v podobě G2 x iG a Azure Ray. Právě díky pohodlné výhře 2-0 nad Azure Ray si tým MOUZ s českým midařem Supreamem^ zajistil rozhodující souboj o postup a po další hladké výhře nad Virtus.pro dnes může slavit nasazení do další fáze turnaje. 

Z play-in skupin nakonec postoupily tyto týmy: Entity, Blacklist International, beastcoast, Virtus.pro, LGD Gaming, HEROIC, PSG Quest, Aurora, nouns a právě MOUZ. V tradiční skupinové části čekaly nasazené organizace v čele s Team Falcons, nejúspěšnějším týmem letošního roku, který svými výkony táhne vpřed slovenský carry talent skiter. Dvě skupiny o osmi týmech byly dnes nalosovány a již ve středu 10. července ve 14:30 našeho času vypukne další nálož zápasů – hráče i diváky jich dohromady čeká ve skupinové fázi 56! 

Všechny zápasy ve formátu single round-robin budou best of 2. První čtyři týmy z každé skupiny postoupí do horní části vyřazovacího pavouka v dnes již tradiční double-elimination bracket. Páté a šesté pozice zamíří do dolní části, zbytek týmů na turnaji končí. Nelítostná bitva o postup do vyřazovací části a stále tak udržení naděje na první cenu v hodnotě 1,5 milionu dolarů potrvá celkem šest dlouhých dní. 

Připraví si pro nás tato fáze turnaje další velké překvapení jako právě dohraný play-in? Podaří se Supreamovi^ a jeho nově složené soupisce postoupit do vyřazovacích bojů? A je někdo vůbec schopný zastavit skitera a Team Falcons? Odpovědi na tyto a další otázky získáme již brzy a web Sazka Esport bude jako vždy pravidelným zdrojem informací v průběhu celého turnaje! 

 • Skupina A:                        

 1. Aurora                        

 2. Blacklist International                

 3. Gaimin Gladiators                

 4. HEROIC                        

 5. LGD GAMING                    

 6. OG                        

 7. Team Falcons        

 8. Team Spirit


 • Skupina B:  

 1. beastcoast

 2. BetBoom Team

 3. Entity

 4. MOUZ

 5. PSG Quest

 6. Team Liquid

 7. Tundra Esports

 8. Extreme Gaming

Author photo
Martin Kopecký Vystudovaný žurnalista a nadšený hráč, co miluje CSko a Dotu a o esport se zajímá už více než 10 let.