League of Legends

Perkz má první trofej s Cloud9! S týmem slaví výhru v LCS

Perkz má první trofej s Cloud9! S týmem slaví výhru v LCS
12. 4. 2021
  |  

Svého šampiona zná také už Severní Amerika. Souboj dvou nejlepších týmů v regionu dopadl lépe pro zástupce z Cloud9, kteří poměrem 3:2 překonali své konkurenty Team Liquid. První triumf v novém dresu si připisuje hvězdný midlaner Perkz.

Cloud9 a Team Liquid po celou dobu jarního splitu potvrzovaly role nejlepších týmů v regionu a proto nebylo překvapením, že se nakonec právě tyto dva celky setkaly i ve finále. Série měla větší náboj díky tomu, že se jednalo o rematch z lednového finále Lock-in turnaje, kterým LCS otevřela probíhající sezónu 2021. Zatímco na začátku roku úspěch slavil Team Liquid, tentokrát si Cloud9 důležité vítězství a účast na mezinárodním turnaji MSI na Islandu utéct nenechal. 

 

Za účelem vyhrávání trofejí a úspěchu na mezinárodní scéně odešel do týmu čerstvých šampionů chorvatský midlaner Luka „Perkz“ Perkovic, který se stal vůbec nejdražším hráčem v League of Legends, když po konci loňské sezóny překvapivě odešel za reportovaných $5 miliónů z G2 právě do Cloud9. Cesta za vítězstvím ale vůbec nebyla jednoduchá, během série dokonce prohrávaly 1-2, ovšem svůj mečbol nedokázal Team Liquid proměnit. 

Naopak Perkz fanouškům připomněl, že v novém dresu vyhrávat nezapomněl a do své již bohaté sbírky přidává další cennou trofej. Právě z tohoto důvodu byl do Cloud9 přiveden, aby pomohl týmu ke slávě a vítězstvím. Fanoušci i experti často zmiňují „Play-off Auru Perkze“, protože když jde do tuhého, hráč ze sebe umí vydat to nejlepší a hru otočit na svou stranu.

Na čerstvý triumf by Chorvat rád navázal právě na Islandu, kam se zástupci všech regionů vydají už v květnu, aby odehráli další Mid-Season Invitational. Tam je Perkz mimo jiné úřadujícím šampionem, kde se mu podařilo senzačně triumfovat před dvěma lety s G2 (pozn. loňský turnaj byl vinou pandemie koronaviru odložen). Na turnaji se také utká proti MAD Lions v čele s Čechy Carzzym a Humanoidem, pro které to bude první mezinárodní turnaj na velké stage.

Celkově se jedná o čtvrté prvenství Cloud9 v LCS, poslední triumf slavily přesně před rokem. Finále letos předcházel souboj v tzv. „Losers Bracketu“, novém systému, který byl pro LCS i LEC prvně adaptován. V semifinálovém kole skončili úřadující šampióni Team SoloMid, kteří v jarním splitu končí na třetím místě. Pozici před medailemi obsadily 100Thieves, kde působí jako asistent trenéra Aleš „Freeze“ Kněžínek. 
Author photo
Jakub Šedivý Celoživotní nadšenec do gamingu esportu, insider LoL scény a fotbalový analytik.