Perfektní split je dokonán, T1 vyhráli všech 18 zápasů
League of Legends

Perfektní split je dokonán, T1 vyhráli všech 18 zápasů

Perfektní split je dokonán, T1 vyhráli všech 18 zápasů
20. 3. 2022
  |  

Dosud nepovedený kousek zvládli T1. V nejlepší League of Legends soutěži vyhráli všech 18 zápasů v základní části a navždy se zapsali do historie.

Perfektní split je velkou raritou. Skórem 18-0 se mohou pochlubit například Fnatic nebo PSG Talon, nyní do této smetánky patří také T1. Úspěch je o to cennější, když se podobný výsledek podařilo uhrát v nejvíce konkurenční soutěži na světě, tedy LCK. Korejská liga dlouhodobě patří mezi velké favority na mezinárodní scéně a může se pochlubit také největším množstvím titulů.

T1 už kus historie napsali, když překonali svůj původní rekord 15-0 z léta 2015. Tehdy světu dominovali s Fakerem v čele. O 7 let později, už pod novým rebrandem, jsou možná ještě v lepší formě. Co oba výsledky spojuje? Opět Faker. Legendární midlaner je stále na vrcholu sil a všem dokazuje, že ještě nepatří do starého železa. 

Současný roster T1 navíc vypadá možná ještě lépe než tehdejší. Faker k ruce má čtyři velmi talentované mladíky, kteří rostou zápas od zápasu. Nastolená dlouhodobá strategie začíná přinášet ovoce a T1 budí velký strach. K výsledku sice trochu pomohlo, že některé zápasy odehráli proti neúplným rosterům, ale na to se už historie ptát nebude. Neprohrát jedinou sérii z osmnácti v lize jako LCK je obrovský úspěch.

Nyní na 18-0 však musí navázat, blíží se play-off a organizace by ráda opět začala sbírat mezinárodní trofeje. Pokud na MSI v létě pojedou, určitě budou patřit mezi velké favority.

Author photo
Jakub Šedivý Celoživotní nadšenec do gamingu esportu, insider LoL scény a fotbalový analytik.