League of Legends

Patrik zabojoval! Uvidíme všechny Čechy v play-off LEC?

Patrik zabojoval! Uvidíme všechny Čechy v play-off LEC?
26. 7. 2021
  |  

Máme za sebou předposlední týden nejvyšší evropské ligy v LoLku a postupová šestka se začíná pekelně komplikovat! Pokud ale všechno klapne, všichni 3 čeští hráči budou hrát o účast na Worlds 2021!

Patrik se nevzdává! Tým EXCEL se v posledních týdnech propadával stále hlouběji na spodek tabulky a šance na play-off už vypadaly jako ztracené. Nevím, jestli Patrika "Patrik" Jírů namotivoval start olympijských her, přestávka letních veder nebo vidina vydání nového šampiona, ale EXCEL pořádně šlápli na plyn!
 

EXCEL porazili Schalke 04 i Team Vitality

Co si budeme, nejsou to zdaleka nejsilnější týmy tabulky. Schalke 04 jsou nyní beznadějně poslední - připravujeme pro vás článek o tom, co se stalo s týmem, který v minulém splitu málem hrál finále a teď je poslední. Team Vitality ale držel solidní poslední 6. postupové místo do play-off.
 
Tato výhra byla naprosto zásadní!  Dominantní vítězství s časem 27:31 a náskokem 13 K goldů pro EXCEL. Na bot lince předvedl Patrik "200 let zkušeností" se svým pickem Apheliem a nedal šanci Crownshotovi s Jinx. Největší show ale předvedl Nukeduck na midu s agresivním Lucianem, který zápas skončil se skóre 8/0/9.EXCEL jsou tak po 2 výhrách na děleném 6. místě s Astralis. Na paty se jim ale lepí Team Vitality a SK Gaming, kteří mají pouze o jednu výhru méně (celá tabulka pořadí na konci článku). Takže v nadcházejícím super víkendu rozhodne každý zápas!
 

Humanoid a Carzzy připisují taky 2 výhry!

Vypadá to, že MAD Lions zase postupně nachází formu. Už minulý víkend jejich hra nevypadala špatně a tentokrát přišla neskutečně důležitá vítězství. Výhra nad Astralis byla potřebná a s tou se počítalo. Ale v sobotu MAD Lions rozbili i ROGUE, kteří páteční absolutně dominantní výhrou nad Fnatic získali 1. místo v lize.
 
Viděli jsme neskutečně vyrovnanou hru až do samotného konce, ale naprosto jasnou hvězdou zápasu bylo české AD carry, Matyáš "Carzzy" Orság a jeho 6/1/3 Varus!
 

Kdo je nejlepší?

Na špici tabulky to začíná před play-off také neskutečně vřít. G2, kteří měli velmi slabý start letního splitu a katastrofální jaro, jsou zpátky! Díky dalším dvěma vítězstvím ztrácí jen dvě výhry na 1. Rogue a jednu výhru na 2. místo. Jenže o 2. místo se teď dělí hned tři týmy: Fnatic, MAD Lions a Misfits. Takže, i když hrají G2 teď fenomenálně, jsou na 5. místě.
 

Jak vypadá tabulka před posledním kolem?

1. Rogue (11-4)
2. Fnatic (10-5)
    MAD Lions (10-5)
    Misfits (10-5)
5. G2 Esports (9-6)
6. Astralis (6-9)
     EXCEL (6-9)
8. SK Gaming (5-10)
     Team Vitality (5-10)
10. Schalke 04 (3-12)
 
Zdroj náhledové fotografie: flickr.com/photos/lolesports
Author photo
Ondra Kolek Reklamní kreativec a vedoucí workshopů Creative Camp na oboru MKPR na UK. Fanoušek esportu, který sleduje League of Legends scénu již 9 let a stejně tolik času už LoLko hraje.