Nastal rok kachny? Po startu LEC na XL stačili jen G2
League of Legends

Nastal rok kachny? Po startu LEC na XL stačili jen G2

Nastal rok kachny? Po startu LEC na XL stačili jen G2
30. 6. 2022
  |  

Nejvyšší evropská soutěž v League of Legends za sebou má odehraných 5 kol, během kterých mnohé napověděla o herní i výsledkové sílu jednotlivých týmů. Jak se daří domácím zástupcům či obhájcům titulu?

Letní split LEC je vždy obecně tím zajímavějším, protože týmy bojují o účast na světovém šampionátu, která může být u většiny organizací dělítkem mezi úspěšnou a neúspěšnou sezónou. Poslechnout si o vývoji v LEC můžete i v LoL podcastu RIFTCZECH.

Obrovským zklamáním by byl neúspěch Vitality s marksmanem Carzzym. Ačkoliv byli od jara označováni za supertým, hvězdná sestava stále hraje pod očekávání a v souboji českých střelců byl a zatím je úspěšnější Patrik. 

Excel totiž spolu s G2 soutěž vedou a herně s nejnižším průměrným časem zápasů vypadají skvěle. Do formy se dostal Nukeduck, Markoon předvádí vyrovnané výkony a botlane Patrik + Mikyx může být označována za jednu z nejlepších v Evropě. 

Zdroj: Leaguepedia

V pozitivní bilanci najdeme další čtyři týmy. Fnatic, MAD Lions i Rogue zatím nepůsobí úplně vyváženě, především poslední jmenovaný tým neměl nejtěžší los a využil chyb MAD Lions k otočení zápasu, který měl patřit týmu z Madridu, přesto ale výsledkově může být spokojený a vyhrál tři poslední zápasy. 

Příjemným překvapením jsou pak Astralis. Jistě, porazili SK, BDS a Misfits, tedy týmy krčící se na spodu tabulky, ale ani to nebylo v minulých sezónách samozřejmostí. Skvěle se prezentuje především korejský support JeongHoon, který dodal Kobbemu jistotu a jungler Xerxe, zažívající znovuzrození po neúspěšném působení v LCS.

A Misfits Gaming, SK Gaming a Team BDS se skóre 1-4 nevypadají konkurenceschopně. BDS sice dokázali v bláznivé hře zaskočit G2, ostatní výkony ale ukazují, že se hráči ještě budou potřebovat sehrát a navyknout na úroveň LEC. 

SK Gaming opakují své špatné sparty, v historii už se ve stejné či podobné sestavě dokázali v průběhu sezóny zlepšit. Misfits zažívají tvrdý pád k zemi po povedeném jarním základní splitu a nezbývá než přát Neonovi, aby se trend obrátil.

Další hrací víkend nás čeká v pátek a sobotu, těšit se můžeme na střet RGE s XL či derby nejúspěšnějších organizací Fnatic a G2.


Zdroj úvodní fotografie: Twitter Excel
Author photo
David Vogel Komentátor, analytik a B+ tier ukulele hráč