League of Legends

MSI 2022: První fáze je u konce, postoupili všichni favorité

MSI 2022: První fáze je u konce, postoupili všichni favorité
15. 5. 2022
  |  

Druhý největší mezinárodní turnaj v League of Legends má za sebou úvodní fázi. Šest nejlepších se potká na tzv. Rumble Stage, kam postoupili všichni hlavní favorité.

Šest hracích dnů je za námi. Bohužel se musí konstatovat, že jsou zatím za očekáváním. Mezi jednotlivými regiony jsou často až propastné rozdíly a úvod turnaje tak nepřichystal žádné větší drama. Na sociálních sítích se pravidelně objevují hlasy nejen fanoušků, kteří označují turnaj ze velmi nezáživný.

Žádný z dosavadních výsledků totiž nepřinesl žádné překvapení. Postoupili favorité a v každé skupině byl velký dominantní tým, proti kterému nikdo neměl šanci. T1, RNG a G2 prošli první fází bez ztráty jediného bodu a ani trochu se přitom nezapotili. V podobném duchu se také nesly zápasy „dvojky“ proti ostatním, například ORDER z Oceánie ani jednou neměli alespoň náznak šance Evil Geniuses porazit. Po jediném bodu získali Istanbul Wildcats a Team Aze.

Místo napínavých duelů tak letošní MSI spíše poukazuje na obrovské rozdíly mezi elitou a zbytkem. Současný formát, tedy několik BO1 zápasů, ve kterých už často také o nic nešlo, se zdá být neoptimálním řešením. Dlouho se volá po formátu Double Elimination, který ani letos však není a místo toho v další fázi budou opět primárně BO1 duely.

MSI také provází kontroverzní rozhodnutí s uměle navýšeným pingem. Kvůli technickým problémům tak museli RNG, kteří hrají na dálku z Číny, podstoupit své úvodní tři zápasy znovu. Tým dokonce zvažoval, že z turnaje odstoupí, ale nakonec se rozhodl verdikt Riot Games přijmout. Není překvapením, že znovu vše vyhráli.

G2 nadějí západu

Organizace nyní mají pět dní na přípravu, již v pátek 20. května od 10:00 se rozjede další fáze Rumble Stage. Právě od těchto zápasů se očekává více, setkají se týmy na lepší úrovni a rychlé stompy pod 25 minut by neměly být tak časté. 

Poprvé letos také dojde na srovnání RNG a T1, kde přijde pořádná zkouška korejské dominantní síly. A nesmíme zapomínat také na G2, svou skupinou prošli hladce a na papíře by nyní mělí být trojkou turnaje. Otázkou je, jak kompetitivní budou právě proti mistrům z LPL a LCK, protože tyto dva celky vypadají velmi dobře a nálepku nejlepších týmů světa si zaslouží. Evropský mistr ovšem také hraje v dobré formě, ale prozatím je na turnaji nikdo příliš neprověřil.

Z Rumble Stage postupují dále čtyři nejlepší týmy, pokud nebude žádné překvapení, mělo by se hrát zejména o čtvrté postupové místo. O něj se poperou PSG Talon, Evil Geniuses a Saigon Buffalo. Taiwanci tradičně bývají velmi dobří a na MSI sice měli pomalejší start, ale postupně se rozjeli. Vzpomenout také můžeme na loňský rok, kdy právě na úkor Cloud9 postoupili dále.

Černým koněm můžou být Saigon Buffalo. Zástupce Vietnamu vypadá slušně, podařilo se mu postoupit na úkor japonských DetonatioN FocusMe a právě oni by nějakého z favoritů mohli pozlobit.

Riot Games zatím konkrétní rozlosování zápasů nezveřejnil, program je však již daný. Hrát se bude od pátku do úterý, v každém dni uvidíme 6 duelů. Organizace se utkají každá s každou dvakrát.

Sledovat můžete tradičně na Twitch či YouTube kanále Riot Games, pro český komentář lze naladit Hitpoint.

Výsledky skupin

Skupina A

 • 1. T1 6-0
 • 2. Saigon Buffalo 4-2
 • 3. DetonatioN FocusMe 1-5
 • 4. Team Aze 1-5
 

Skupina B

 • 1. RNG 6-0
 • 2. PSG Talon 3-3
 • 3. RED Canids 2-4
 • 4. Istanbul Wildcats 1-5
 

Skupina C

 • 1. G2 8-0
 • 2. EG 4-4
 • 3. ORDER 0-8

Zdroj fotky: Riot Games
Author photo
Jakub Šedivý Celoživotní nadšenec do gamingu a esportu.