Misfits LEC roster je na světě, součástí týmu je slovenské ADC Neon
League of Legends

Misfits LEC roster je na světě, součástí týmu je slovenské ADC Neon

Misfits LEC roster je na světě, součástí týmu je slovenské ADC Neon
23. 12. 2021
  |  

Těsně před Vánoci zveřejnil svůj nový LEC roster také Misfits. Organizace udělala změny na třech pozicích, jednou z nich je také akvizice slovenského ADC Neona.

Bývalý hráč eSuby či eXtatusu jde do Misfits znovu po dvou letech, v minulosti se ovšem do prvního týmu neprosadil a nastupoval především za akademii ve francouzské LFL. Poslední rok a půl talentovaný Slovák sbíral zkušenosti v Schalke04, organizace s fotbalovými kořeny ovšem byla kvůli finančním důvodům prodat své místo v LEC. I to je jeden z faktorů, proč tým skončil na posledním místě tabulky.

Bylo jisté, že si všichni hráči budou muset hledat nové angažmá. O služby Neona se nakonec přihlásili Misfits, kteří postavili nejmladší roster v celé LEC. Průměrný věk sestavy je 20,6 let, slovenské ADC je druhým nejstarším hráčem v sestavě po Korejcovi HiRitovi. Ten v Misfits společně i s midlanerem Vetheo působí od loňského prosince a zůstává v něm i pro následující sezónu.

Z druhého týmu Misfits je na pozici junglera povýšen Polák Shlatan. Má před sebou těžký úkol nahradit RazorK, který patřil mezi nejzajímavější prospekty na své pozici a proto ho z kontraktu vykoupili Fnatic. Pro Shlatana to bude premiéra v LEC, ovšem v těžké francouzské lize za sebou má skvělé výsledky – v letním splitu ovládli celý split, kdy ve finále porazili Karmine Corp.  

Background z LFL má také support Mersa. Řecký hráč půlroku působil v GamersOrigin, s týmem se ovšem neprobojoval ani do play-off. Společně s Neonem vytvoří dvojku na botu.

Roster:

Toplane: HiRit
Jungle: Shlatan
​​​​​​Mid: Vetheo
ADC: Neon
Support: Mersa
Author photo
Jakub Šedivý Celoživotní nadšenec do gamingu esportu, insider LoL scény a fotbalový analytik.