CS:GO

Kariéra HObbita v problémech? Rozjel se velký sázkařský skandál, který by se měl týkat také hráče C9

Kariéra HObbita v problémech? Rozjel se velký sázkařský skandál, který by se měl týkat také hráče C9
16. 5. 2022
  |  

Portál Dexerto.com přišel v pondělí dopoledne s informacemi týkající se match-fixingu v zápasech týmu z Kazachstánu v roce 2015. Údajně by měl být do kauzy zapleten i Abay "HObbit" Khasenov, aktuální hráč Cloud9.

Rustam "5TRYK#R" Älımqūlov, hráč o kterém mnoho lidí dost možná patrně nikdy neslyšelo, přesto je jeho jméno v celé kauze důležité. Jednatřicetiletý hráč se rozhodl vypovídat ohledně kauzy, která měla probíhat před několika lety na scéně CS:GO v Kazachastánu. Zároveň přinesl několik důkazů ohledně sázkařských podvodů, které se týkaly jeho týmu. Informace přinesl portál dexerto.com.

 

Problém se měl týkat týmu PARTY v rámci zápasů mj. closed kvalifikace StarLadder Regional Minor Championship CIS. V jeho barvách hráli také Abay "⁠HObbit⁠" Khasenov, Bektiyar "⁠fitch⁠" Bahytov, Adlet "⁠keeN⁠" Nyrseytov a Magzhan "⁠fANTASTIKA⁠" Temirbolat.

Společně měli být hráči zapleteni v sázkařských kauzách spojeny s jednotlivými příležitostmi, které byly vypsány na jejich zápasy. Výpovědi Rustama "5TRYK#R" Älımqūlova přeložil a zkompletoval novinář Richard Lewis na dexerto.com.

Na základě informací už mělo být rozjeto také předběžné vyšetřování Esports Integrity Commission (ESIC), která bude dost možná stěžejním orgánem ve vztahu hráčů k esportovým soutěžím.

 

Zdroj úvodní fotografie: @PGL

Author photo
Vojtěch Pres Bývalý komentátor, nadšenec do rekreační cyklistiky a esportu.