CS:GO

IEM Rio Major: Zklamání od Cloud9 a skvělé výkony od GamerLegion. I takový byl první den Majoru

1. 11. 2022
  |

První den IEM Rio Major je minulostí. V prvních dvou kolech nejvíce zazářili GamerLegion a MOUZ, kteří si dnes zahrají o postup do Legends stage. Na opačném konci se překvapivě nachází Cloud9, kterým se vůbec nedaří a jsou jediný zápas od vypadnutí.

První kolo swiss roundu v rámci IEM Rio Majoru přineslo až na dva zápasy velmi jednoznačné výsledky. Jedním z vyrovnaných zápasů se stal souboj BIG s domácím celkem FURIA, kde BIG prohrávali na vertigu už 3:13. Poté však zahájili spanilou jízdu za obratem, srovnali až na 15:15 a zápas dotáhli do prodloužení, v němž vyhráli.

Druhým vyrovnaným zápasem se stal duel Cloud9 s fnatic. Zde se podobně jednalo o stíhací jízdu, jelikož fnatic si vytvořili na infernu náskok 5:14. Nakonec to však museli být oni, kteří poslali zápas do prodloužení, jelikož Cloud 9 otočili zápas deseti vyhranými koly na 15:14. V prodloužení zahráli lépe hráči britské organizace, kteří si tak připsali výhru 17:19.

Největším překvapením prvního kola byla pravděpodobně prohra výše zmíněných Cloud9 a fakt, že 00NATION dokázali proti kosovským Bad News Eagles vyhrát pouze tři kola.

• Cloud9 vs. fnatic - 17:19

Druhé kolo přineslo více zajímavých výsledků. V high matchi nestačili favorizovaní Vitality na GamerLegion a prohráli 10:16 a fnatic dokázali porazit OG 13:16.V low matchi pro změnu zaváhal jeden z největších favoritů. Cloud9 opět prohráli, tentokrát 17:19 s australským celkem Grayhound, jenž je považován za jednoho z největších outsiderů turnaje. K vítězství C9 nestačilo ani 36 killů v podání Shira.

• Cloud9 vs. Grayhound - 17:19

Dnes se tak půjde již do tuhého. Po zápasech týmů se skóre 1-1 se představí MOUZ proti fnatic v zápase o postup do Legends stage. Hned po nich o stejný postup zabojují pro některé překvapivě GamerLegion s Bad News Eagles. Úplně opačné problémy budou muset řešit 00NATION a Imperial, kteří si to od 17:30 rozdají o setrvání v turnaji. To stejné platí pro Cloud9 a domácí Imperial, jenž svůj souboj svedou od 21:00. Pokud se Imperial podaří Cloud9 vyřadit, bude se jednat o jedno z největších překvapení celého turnaje už po druhém dni.

• 21:00 | GamerLegion vs. Bad News Eagles

Všechny zápasy můžete sledovat na oficiálních twitch kanálech ESL_CSGO a ESL_CSGOb. Na všechny zápasy si můžete také vsadit v rámci SazkaBETu.

HRAJ S ROZUMEM | Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! 18+