CS:GO

IEM Rio Major: Frozen to dokázal! MOUZ postupují do play-off po výhře nad ENCE

IEM Rio Major: Frozen to dokázal! MOUZ postupují do play-off po výhře nad ENCE
8. 11. 2022
  |  

David "frozen" Čerňanský může slavit postup do nejlepší osmičky! MOUZ poráží po dlouhém boji ENCE 2:1 a se skóre 3-2 postupují do play-off. Na poslední mapě se skvělým výkonem předvedl dexter.

Po dvou výhrách a dvou prohrách se MOUZ ocitli v decider zápase o poslední volná místa v play-off. Jejich soupeřem se pro dnešní duel stali hráči týmu ENCE. 

MOUZ vs. ENCE

Výsledek - 2:1
  • de_ancient | 16:5 (10:5)
  • de_nuke | 8:16 (4:11)
  • de_mirage | 16:9 (7:8)

Zápas o postup začal na mapě MOUZ, kteří si vybrali ancient. Ten se jim více než vyvedl a svého soupeře se jim dařilo přehrávat po téměř celý zápas. Hlavní osobou této mapy byl slovenský matador frozen, který byl obzvlášť na CT-straně neprostupný.

Po ancientu se šlo na nuke. Ten přinesl velké zdržení v harmonogramu celého dne na Majoru, jelikož v celém areálu vypadla elektřina (zrovna během zápasu v jaderné elektrárně...). Po nahození všeho potřebného se hra opět rozeběhla za stavu 1:4 pro ENCE. Ti si svou mapu pohlídali a nakonec vyhráli 8:16.

Třetí mapou se stala mirage. Úvod decideru se povedl lépe ENCE, kteří šli do rychlého vedení již 1:7. Vzápětí se ale probrali hráči MOUZ, kteří do konce zápasu povolili svému soupeři už jen dvě kola a připsali si vítězství 16:9. Za vyzdvihnutí stojí výkon dextera, který si připsal celkem 31 killů a velkou oporou byl svému týmu hlavně  na CT-straně, na níž si připsal 17 killů za 10 kol a držel ADR 187! 

MOUZ tak postupují mezi nejlepších osm celků a svůj zápas čtvrtfinále odehrají buď ve čtvrtek nebo v pátek v závislosti na losu play-off.

Zdroj úvodní fotografie: @ESL

Author photo
David Hendrich CS:GO observer, nadšenec do sportu a esportu.