CS:GO

Čtvrtfinále IEM Cologne 2023: Cloud9 nezvládli souboj s Vitality a po prohře 0:2 končí

4. 8. 2023
  |

Východoevropské sestavě Cloud9 se nepodařilo uspět v zápase s Team Vitality v rámci čtvrtfinálového kola play-off IEM Cologne 2023. Hvězdou série se stal Mathieu "ZywOo" Herbaut, který svými 56 killy táhl svůj tým. Naopak smutným poraženým byl Sergey "Ax1Le" Rykhtorov, který do Německa přicestoval kvůli jedinému duelu.

První mapu úvodního čtvrtfinále IEM Cologne 2023 odstartovali lépe hráč Vitality, kteří proti Cloud9 dokázali nejen získat úvodních 5 kol, ale i přes snížení soupeře, dokázali první polovině kralovat a došli pro vedení 10:5.

Následně navíc bodovali i v úvodních 4 kolech druhé půle a východoevropský celek čelil velkému manku. Ten začal postupně snižovat, ovšem Vitality dokázali zvítězit v poměru 16:11 a dostali se v sérii do vedení 1:0.

Následně dokázali zabrat také Cloud9, kteří bojovali i přes prohraná kola na 2. mapě. Nicméně oba celky ukázaly velkou vyrovnanost, kdy se po polovině mapy de_inferno rozcházely se skórem 8:7 ve prospěch východoevropské sestavy.

Posléze to byli právě hráči Vitality, kteří dokázali krok za krokem soupeři odskočit až do stavu 14:11 následně to byl však tým Cloud9, který vybojovat jako první 15. bod. Po kole od Vitality se však šlo do prodloužení, které už ZywOo aspol. dokázali zvládnout a zvítězili 19:17.

Team Vitality postoupil do semifinále, kde vyzve tým ENCE. V zápase tak na sebe během soboty narazí hned trio izraelských hráčů, reprezentujících tamní CS:GO scénu. Cloud9 naopak v turnaji končí.