Herní vývojářskou společnost Blizzard pod tíhou nedávné žaloby opouští její prezident

Herní vývojářskou společnost Blizzard pod tíhou nedávné žaloby opouští její prezident

Herní vývojářskou společnost Blizzard pod tíhou nedávné žaloby opouští její prezident
3. 8. 2021
  |  

Prezident společnosti Blizzard J. Allen Brack odchází „hledat nové příležitost“ v době, kdy je kalifornský herní gigant pod mikroskopem kvůli žalobě poukazující na diskriminaci zaměstnanců (především žen) uvnitř firmy.

Zprávu o odstoupení prezidenta společnosti dnes na svých webových stránkách přinesla sama společnost Blizzard, když oznámila i jeho nástupce: Blizzard spolu nyní povedou Jen Oneal a Mike Ybarra. Jen Oneal vedla vývojářské studio Activision jménem Vicarious Visions než se v lednu tohoto roku přidala k Blizzardu jako člen výkonné rady. Mike Ybarra pracoval více než 20 let pro Microsoft a do Blizzardu přišel v roce 2019. Oběma svým nástupcům projevil J. Allen Brack podporu:

"Mám naprostou důvěru v Jen Oneal i Mika Ybarru. Oba povedou Blizzard přesně tam, kam je třeba, uvědomí si potenciál celé firmy a urychlí tak nutnou změnu."

Zaměstnanci společnosti se dle agentury Bloomberg tuto informaci dozvěděli prostřednictvím emailu již v úterý, na což následně zareagoval i trh, když se akcie Blizzard propadly o více než 4 procenta.
Herní vývojářská firma Blizzard, která stojí za prestižními značkami jako Warcraft nebo Diablo, čelí mnoha obviněním, která byla obsažena v žalobě podané kalifornským státním institutem. Momentální dění uvnitř společnosti bylo označeno tzv. „kulturním zúčtováním“. Spousta z těchto obvinění pochází i před jmenováním J. Allena Bracka do pozice prezidenta firmy v roce 2018.

 I přesto se však nyní již bývalý prezident společnosti dostal pod ostrou palbu kritiky kvůli jeho vůdčímu stylu. Na sociálních sítích se navíc objevilo video z roku 2010, kdy se Brack na nejmenovaném eventu společně s kolegy otevřeně vysmál dotazu novinářky ohledně sexualizace ženských postav ve hře World of Warcraft.

Bude zajímavé sledovat, jak se k celé situaci postaví herní moloch Activision. I když je firma Activision Blizzard obžalovaným v celé kauze, až na jedno obvinění se všechna zbylá týkají pouze Blizzardu.
Author photo
Redakce Společná práce redakce Sazka Esport