CS:GO

Flashpoint 3: frozen dovedl mousesports k titulu a bere i MVP! Hořká premiéra v dresu NiP pro dev1ce

Flashpoint 3: frozen dovedl mousesports k titulu a bere i MVP! Hořká premiéra v dresu NiP pro dev1ce
30. 5. 2021
  |  

Flashpoint 3 sedl týmu mousesports skvěle a až do finálové bitvy se frozenovi a jeho spoluhráčům podařilo vyhrát všechny série bez ztráty jediné mapy. Chyběl krok poslední, ve kterém se jim postavil celek NIP, za který odehrál premiérový turnaj hvězdný dev1ce.

Význam finálové bitvy o titul, vyšší počet RMR bodů a na světovou CS:GO scénu poměrně malý prizepool, byl lehce zpochbňován i v kontextu rozdílnosti formátů finále (BO3 vs. BO5) napříč světovými RMR turnaji. Nicméně mousesports do něj vstupovali s bilancí 4 vyhraných sérií v řadě (v rámci Flashpoint 3) bez ztráty mapy.

mousesports 2 : 1 Ninjas in Pyjamas 

  • finále Flashpoint 3
  • Mapy: 
    • de_overpass 13:16
    • de_nuke 16:6
    • de_inferno 16:9
Overpass v souboji s NIP znamenala pro mousesports první prohranou mapu na turnaji. Začátek přitom vypadal velmi dobře, nicméně s postupem času tempo a otěže přebírali Ninjas in Pyjamas, kteří i přes krkolomný závěr dotáhli svůj pick do vítězného konce. Start mapy Nuke vypadal dosti podobně. Hráči mousesports se dostali velmi rychle do vedení 4:0 na kola a vypadalo to, že bychom mohli vidět podobný scénář. Do akce však v plné parádě nastoupil David "frozen" Čerňanský, který zapsal během 2. mapy 24 killů a velkou mírou pomohl svému celku k vyrovnání v sérii.
Rozhodující mapou grandfinále se stalo Inferno. Začátek působil jako přes kopírák oproti dvěma dosavadním. Tentokrát se však mousesports dokázali utrhnout a polovinu za T stranu dokázali ovládnout 10:5. Fantastickým výkonem na poslední mapě turnaje se prezentovala zejména estronská hvězda Robin "ropz" Kool. Poslední kola již mousesports dokázali zvládnout a mohli začít slavit triumf, který přinese $17,000 a 1600 RMR bodů.