League of Legends

Fnatic a Heretics postupují do top čtyřky, Vitality nemají šanci dostat se na Worlds

Fnatic a Heretics postupují do top čtyřky, Vitality nemají šanci dostat se na Worlds
23. 7. 2023
  |  

Předposlední fáze LEC je u konce. Postup si nakonec dokázaly vybojovat týmy Heretics a Fnatic, oba celky smetly svého soupeře 2:0 a poprvé v letošním roce si zahrají o titul.

Hráči Fnatic odčinili úvodní zaváhání. Do odvety s SK Gaming šli v mnohem lepším rozpoložení i herní pohodě a podařilo se jim vrátit stejný výsledek z prvního zápasu, tedy 2:0. Ve skvělém světle se předvedli všichni, zejména RazorK byl opět jedním z hlavních strůjců postupu.

Humanoid s Nightsharem potvrdili rostoucí tendenci v týmu a poprvé letos se představí v poslední fázi LEC. Český midlaner dostane šanci zabojovat o svou třetí trofej, čímž by dohnal Carzzyho, pro kouče to zase může být vůbec první výhra od odchodu z eSuby.

Práce nekončí, Fnatic již brzy v BO5 formátu čekají Team Heretics, druhý postupující z dohrávky skupin. Nováček v lize zažívá zatím nejlepší split od akvizice spotu, příchod ADC Flakkeda tým nakopnul a zaslouženě si vybojovali účast v nejlepší čtyřce. V cestě jim přitom stál jarní finalista BDS, který v Group Stage nevyhrál ani jeden zápas a také padl 0:2.

Zbývající dvojici v horním bracketu tvoří G2 a Excel, zatímco postupující jde rovnou do finále, poražený se propadně o kategorii níže. Tam si zahraje právě s lepším z dvojice Fnatic a Heretics. Teoreticky tak může dojít i na duel Humanoida s Patrikem, jediná dvě česká želízka v poslední fázi, jelikož MAD Lions skupinovou fázi nezvládli.
Zápas horního bracketu je na programu již v pondělí 24. července, zbývající duely se odehrají v sobotu a v neděli, kdy bude korunován nový šampion.

Poraženým víkendu jsou také Vitality, i když již dávno žádné zápasy nehrají. Rozložení aktuálních výsledků znamená, že francouzský celek podruhé za sebou bude chybět na Worlds. Mohutná investice výsledky nepřináší, Perkz dostal k ruce podruhé silný roster, ale ani tentokrát nedokázal dojít alespoň do finále. Management nyní budou čekat velké otázky, jak budoucí vývoj směřovat.

Author photo
Jakub Šedivý Celoživotní nadšenec do gamingu esportu, insider LoL scény a fotbalový analytik.