Dota 2

ESL One Stockholm 2022: Začíná play-off! A nechybí u toho ani skiter, BOOM a SabeRLight-!

ESL One Stockholm 2022: Začíná play-off! A nechybí u toho ani skiter, BOOM a SabeRLight-!
16. 5. 2022
  |  

V pondělí 16. května v 11 hodin našeho času odstartuje ve stockholmské Hover Areně vyřazovací část prvního letošního major turnaje ve hře Dota 2! Hráči se poprvé po dvou letech utkají před živým publikem o celkový prize pool v hodnotě 500 000 dolarů a cenné body do Dota Pro Circuit.

Začněme tím nejlepším hned na začátek. Na ESL One Stockholm 2022 odcestovala hned trojice hráčů z Česka a Slovenska – slovenský carry talent skiter s týmem Tundra Esports a dva Češi: ve fantastické formě hrající midař BOOM s týmem Gaimin Gladiators a offlaner SabeRLight-, který hájí barvy TSM (a kterého v prvních zápasech úvodní části turnaje musel zastoupit hráč Quinn, protože SabeRLight- byl pozitivně testován na COVID-19). A všichni tři zmínění hráči postupují také do vyřazovacích bojů!

Nejlépe jsou na tom hráči skiter a BOOM, oba totiž., společně se svými týmy, dokázali ovládnout obě dvě tabulky základní části. Tým Tundra Esports ovládl naprosto suverénně Skupinu A, když se umístil např. před týmy jako OG nebo T1. Hráči Tundra Esports ukončili základní část se skóre 5-1-0, což se nikomu přes obě skupiny nepodařilo. Ze šesti BO2 zápasů dokázali ovládnout hned pět z nich 2-0, jedinou remízu přinesl boj s ruským týmem BetBoom Team, jehož barvy hájí např. SoNNeikO. Přes výtečně výkony skitera aspol. však světlo reflektorů ulpělo na opačném místě tabulky. Američtí giganti Evil Geniuses totiž po vítězství druhé DPC tour severoamerického regionu na majoru ve Stockholmu úplně vyhořeli a nedokázali vyhrát jediný zápas! Se skóre 0-2-4 tak obsadili poslední místo Skupiny A a na turnaji končí.
Schedule 1. dne play-off | Zdroj: @ESLDota2
Ve Skupině B se na prvním místě umístil tým, který už od zimní části Dota Pro Circuit prokazuje nejlepší možnou formu. Po vítězství zimního regionální finále západoevropského regionu se tým Gaimin Gladiators umístil na druhém místě tabulky v jarní části DPC a na stockholmském majoru pokračoval ve skvělých výkonech, které mu nakonec zajistily právě špičku tabulky. Gladiátoři, jejichž barvy hájí český midař BOOM, obecně v momentální formě považován za jednoho z nejlepších mid hráčů na světě, prohráli pouze proti Team Liquid. Jedinou porážku si připsali také hráči TSM, mezi něž patří i český offlaner SabeRLight-, který se na začátku turnaje musel poprat s onemocněním korona virem. TSM nakonec obsadil třetí místo zaručující horní část vyřazovacího pavouka.

V pondělí se na scénu dostane právě osmička týmů z obou skupin, které si díky umístění v základní části zařídily nasazení v horní části vyřazovacího pavouka. Čeští a slovenští diváci se tak mohou těšit na všechny tři naše hráče!

Rozpis prvního dne vyřazovací části ESL One Stockholm 2022:

  • 11:00 / Tundra Esports (skiter) vs. Team Spirit (BO3)
  • 14:35 / Tunder Awaken vs. BetBoom Team (BO3)
  • 18:05 / OG vs. TSM (SabeRLight-)
  • 21:40 / Gaimin Gladiators (BOOM) vs. T1

Author photo
Martin Kopecký Vystudovaný žurnalista a nadšený hráč, co miluje CSko a Dotu a o esport se zajímá už více než 10 let.