League of Legends

DRX jsou novými mistry světa, v jednom z nejlepších finále porazili T1

DRX jsou novými mistry světa, v jednom z nejlepších finále porazili T1
6. 11. 2022
  |  

Král je mrtev, ať žije král. DRX zvládli to, co ještě před měsícem nikdo neočekával. Po fantastickém turnaji se stávají novými šampiony Worlds!

Finále Worlds 2022 se zapíše do historie. Vlastně i celý turnaj, který po celou dobu svého trvání přinášel každý týden skvělou podívanou. Vyrovnaná a variabilní meta, velké zvraty a nakonec jedno z největších překvapení v historii League of Legends esportu. DRX po nervy drásajícím finále porazili T1 3:2 a poprvé během své existence slaví zisk trofeje. 

Tento výsledek neočekával nikdo, hovoří o tom i fakt, že nikdo z fanoušků letos nedokázal mít perfektní tipovačku Pickems. Není se čemu divit, DRX jeli na turnaj jako 4. LCK seed a účast na Worlds si museli vybojovat v play-inu. Nikdy předtím se nestalo, že by tým t této fáze došel do finále, nýbrž rovnou světový šampionát vyhrál. Ukázkový kousek.

Parta během samotného turnaje výkonnostně rostla každým zápasem, v play-off ve všech zápasech šli do série jako outsider - přesto pokaždé vyhráli. A ve všech případech museli otáčet nepříznivý stav, proti EDG přišel dokonce reverse sweep. Ve vypjatých momentech dokázali hráči vždy nakonec vyjít jako vítěz, ukázali obrovskou mentální sílu i schopnost adaptovat se v průběhu sérií.

Hovořilo se o Deftovi a jeho prvním mezinárodním finále. Zeka během chvíle vyšvihnul mezi nejocenovanější midlanery světa. Ale ve finálový den se ukázal ten nejméně očekávaný - Kingen. Toplaner doposud byl spíše ve stínu svých spoluhráčů, ale proti T1 odehrál svou nejlepší sérii v životě a zaslouženě byl jmenován MVP finále. Společně s BeryLem má nejvyšší KDA a ze všech dokázal rozdat i největší damage. A hlavně vymazal svého soupeře Zeuse, jednoho z tahounů T1.

K ADC Deftovi se ještě ale vrátíme. Jeden z nejlepších hráčů na své pozici vůbec se dlouho na Worlds trápil, vyjma jednoho ročníku skončil vždy ve čtvrtfinále. Nedokázal vyhrát se silným KT Rolster supertýmem, ani s nabitými EDG. Vysněnou trofej poprvé nad hlavu zvedl s těmi nejméně očekávanými - DRX. Nenápadná organizace ani jednou doma nevyhrála a ještě loni skončila v domácí lize poslední se skóre 2-16, tento výsledek pamatuje dvojice Kingen a Pyosik. Přišel ovšem rebuild, šanci dostal méně okoukaný Zeka, z DWG dorazi BeryL a roli ADC na možná poslední sezónu dostal Deft. O rok později jsou všichni světovými šampióny.

Nesmí se opomenout ani ta druhá, smutnější stránka. T1 ve svém pátém finále v historii prohráli, tentokrát podruhé v řadě. Další prohru si připisuje Faker, který čtvrtý triumf do své sbírky nepřidá. Silná rána pro legendárního midlanera, ovšem jak ho veřejnost zná, z prohry se oklepe a o rok se vrátí ještě silnější.

Finále Worlds 2022: DRX - T1 3:2

Author photo
Jakub Šedivý Celoživotní nadšenec do gamingu a esportu.