League of Legends

Cloud9 jedou na Worlds! Obrátili napínavou sérii proti TSM a po roce se na turnaj vrací

Cloud9 jedou na Worlds! Obrátili napínavou sérii proti TSM a po roce se na turnaj vrací
23. 8. 2021
  |  

Zatímco evropský supertým G2 ve své cestě lower bracketem selhal, Cloud9 za velkou louží úkol splnil. Zaváhání nepřipustili a po třech vyhraných sérií v řadě si vybojovali vysněný postup na Worlds, i když zatím jenom do play-in fáze.

Proti TSM svedli Cloud9 opravdu vyrovnaný boj, stav série jednu chvíli značně favorizoval jeden z nejpopulárnějších světových týmů. Ty svůj mečbol v podobě vedení 2:1 ovšem proměnit nedokázali, čímž pro ně letošní sezóna končí. Po loňské účasti tak opět budou chybět na Worlds, což je pro jeden z nejdražších rosterů rozhodně zklamání.

Cloud9 si však nakonec mohou zhluboka oddechnout. Organizaci provázely celé léto problémy s výkonností, nedařilo se jim vyhrávat důležité zápasy a zkraje play-off přišla hned velká rána v podobě vypadnutí s Team Liquid. Zkušený tým se ovšem nevzdal, dvakrát vyhrál 3:0 (proti Immortals a Evil Geniuses) a do série s TSM šel v o něco lepším rozpoložení.Karty byly vyloženy jasně. Postup rovná se účast na Worlds, vypadnutí konec sezóny. Vypjatá série vypadala lépe pro TSM, ale fanoušci Cloud9 konečně mohli vidět vyhlášenou Perkz play-off auru. Vrchol roku si bez chorvatského midlanera jenom těžko představit, a hvězdný hráč týmu byl opět vidět po celé mapě. Za 5 utkání si připsal 24 killů, což je nejvíce ze všech hráčů v sérii. Jeho KDA 9.0 navíc bylo druhé nejlepší hned po přímém konkurentovi z midu PowerOfEvil.

Cloud9 se podařilo stav série z nepříznivého stavu 1:2 otočit 3:2 ve svůj prospěch a po roční pauze se tak opět podívají na Worlds. Bude to také poprvé, co se na velkém mezinárodním turnaji představí toplaner Fudge a premiéru v novém dresu i regionu zažije Perkz. Nejprve si však musí účast vybojovat v play-in fázi, což by pro takto silný roster neměl být problém.
LCS však ještě nekončí. Cloud9 stále mají šanci zabojovat o trofej a navázat tak na jarní triumf. Pokud by se jim to povedlo, trable z průběhu léta by byly rychle zapomenuty. V cestě jim momentálně stojí 100 Thieves, kteří nezvládli semifinálový duel s Team Liquid. Podobně jako Cloud9 s TSM, tak i souboj těchto organizací z horního bracketu rozhodl až pátý zápas.

Team Liquid jsou zaslouženě ve finále a mají šanci na fantastický zisk titulu. Soupeřem jim bude někdo z dvojice Cloud9 a 100 Thieves, což opět slibuje velmi zajímavou podívanou. Top čtyřka v Severní Americe je poměrně vyrovnaná, a pravděpodobně opět lze očekávat vyrovnanou sérii.

Trojice reprezentantů regionu na Worlds je momentálně jistá, tyto týmy si to také rozdají o zisk trofeje. Pro 100 Thieves by to mohla být premiérová trofej vůbec, Team Liquid by rádi navázali na svou dominantní éru z let 2018 a 2019.

Zdroj úvodní fotografie: Twitter @LCS

Author photo
Jakub Šedivý Celoživotní nadšenec do gamingu a esportu.