Češi si půjdou pro titul LEC! G2 poprvé bez účasti na Worlds
League of Legends

Češi si půjdou pro titul LEC! G2 poprvé bez účasti na Worlds

Češi si půjdou pro titul LEC! G2 poprvé bez účasti na Worlds
23. 8. 2021
  |  

Papírově jsme čekali nabušený víkend v play-off LEC. Co jsme ale dostali, bylo zatím možná letošní nejlepší kolo v evropském League of Legends. A Češi v LEC sklidili neskutečnou chválu.

Začneme českými oslavami. Dvojice Matyáš "Carzzy" Orság a Marek "Humanoid" Brázda z MAD Lions patří aktuálně mezi nejlepší hráče v Evropě na svých pozicích. A tentokrát to není jen přání nebo "regionální nadržování". To, co předvedli MAD Lions, v souboji s Rogue o přímý postup do finále, by se nemělo vysílat před desátou večerní.

Naprostá dominance a výhra 3:0 na zápasy v podání MAD Lions. Kdo pochyboval, zda si úřadující šampioni z jarního splitu udrželi formu, dostal odpověď.
První finalisté, MAD Lions! | Zdroj: flickr.com/photos/lolesports
O kvalitách české dvojice vypovídá i respekt soupeřů. Nisqy, mid laner Fnatic, v rozhovoru po zápase s G2 Esports označil Humanoida za nejlepšího mid lanera z celé Evropy. Přiznal také, že sleduje Markovi zápasy na Pro View (nástroj na sledování celého zápasu z pohledu 1 hráče) a dělá si poznámky, jak Humanoid funguje na mapě a řeší jednotlivé situace.

Krásná pochvala Od Nisqyho a na do černo-oranžového tábora Fnatic rovnou posíláme obrovskou gratulaci.

Fnatic vyřazuje G2 Esports a ti se poprvé nepodívají na Worlds

Tenhle výsledek by čekal málokdo… Fnatic porazili G2 Esports (3:2) a získali tak poslední volný kvalifikační slot na Worlds 2022. Fnatic, tým který přišel o superstar AD carry, Rekklese. Tým, který má na top lince nováčka v LEC Adama a kde bývalý top laner Bwipo změnil roli na junglera.
AD carry Upset i kouč YamatoCannon v slzách nevěří, že jedou na Worlds! | Zdroj: flickr.com/photos/lolesports
Dojatý kouč YamatoCannon po zápase popisoval, jak usilovně pracoval celý tým (Adam, Bwipo, Nisqy, Upset, Hylissang) a celá organizace na kvalitním týmovém prostředí a důvěře. A náročná práce přinesla výsledky.

Fnatic předvedli fenomenální výkon a kromě první hry byli celou dobu ti, kteří udávali tempo. Bohužel ve třetí hře přišel neskutečný throw po nepovedeném team fightu a G2 dostali 2. výhru prakticky zadarmo. Obrovská gratulace do týmu Fnatic, poslední spot na Worlds mají doma a příští víkend už se bude hrát "jen o seeding a titul LEC!".

Bude hodně zajímavé sledovat, co se stane s G2 Esports. Měl to být další tým superhvězd, jasný vítěz LEC a jeden z horkých kandidátů na boj o titul na Worlds. Místo toho se nejspíš dočkáme změn v rosteru, protože minimálně na pozicích top lane (Wunder) a support (Mikyx) hráči letos předvedli katastrofické výkony a výsledek je obrovské zklamání.

Zdroj náhledové fotografie: flickr.com/photos/lolesports

Author photo
Ondra Kolek Reklamní kreativec a vedoucí workshopů Creative Camp na oboru MKPR na UK. Fanoušek esportu, který sleduje League of Legends scénu již 9 let a stejně tolik času už LoLko hraje.