Vítězem Spring Cupu se po perfektním finále stávají Czech Imports!
League of Legends

Vítězem Spring Cupu se po perfektním finále stávají Czech Imports!

Vítězem Spring Cupu se po perfektním finále stávají Czech Imports!
17. 5. 2021
  |  

Tak to byl parádní finálový den! Zbývající čtyřka účastníků eLEAGUE Spring Cupu dokázala, že do poslední fáze turnaje nedošla náhodou. Vítězem se ovšem může stát pouze jediný tým, a tím jsou Czech Imports, kteří ve finále zdolali SINNERS 3:0.

Mezinárodní uskupení tak potvrdilo své velmi dobré výkony, které předvádělo po celou dobu turnaje. Týden předtím Czech Imports ovládli svou semifinálovou skupinu, kde si poradili s dalšími dvěma týmy z top čtyřky. V prvním semifinále dne se představili právě oni proti Marmas in Paris, týmu, který připravil jeden z největších upsetů turnaje, protože se jim podařilo vyřadit favorizovanou eSubu.

Další překvapení se ovšem nekonalo, ale poklonu jim musel smeknout i Random z Czech Imports. „Bylo to o dost těžší, než jsem očekával,“ přiznal v pozápasovém rozhovoru.
Právě Random se stal ústřední postavou finále a pokud bychom měli vybrat MVP turnaje, stal by se jím rozhodně on. Předvedl tři bezchybné výkony na Viktorovi, Ryzovi a Ziggsovi, což bylo nad síly SINNERS. Ti sice bojovali ze všech sil, ale ani jednu hru nedokázali získat ve svůj prospěch a právě kvůli Randomovi po většinu času tahali za kratší konec. Jednalo se tak o rychlé finále a perfektní “sweep”.
 
Kdo má ovšem raději vypjatější série až do pátého zápasu, nesměl chybět ve druhém semifinálovém utkání. Stříbrný tým turnaje předvedl s Vikingekrig Esports velmi vyrovnané zápasy, které nakonec dopadly tím nejtěsnějším rozdílem pro SINNERS.
 
Vypadnuvší semifinalisté si to spolu ještě rozdali o třetí místo a cenu 25 tisíc korun. Favorizovaní Vikingekrig Esports ovšem nestačili na Marmas in Paris a podobně jako před týdnem, tak i nyní připravili zajímavý upset. Tato parta se na Spring Cupu ukázala ve velmi dobrém světle a bude zajímavé sledovat, zda na své třetí místo dokáží navázat i v budoucnu.

  • Semifinále č. 1: Marmas in Paris - Czech Imports 1:3
  • Semifinále č. 2: Sinners - Vikingekrig Esports 3:2 
  • O třetí místo: Marmas in Paris - Vikingekrig Esports 2:1
  • Finále: Sinners - Czech Imports 0:3
 

Rozdělení prizepoolu:

  1. místo: Czech Imports - 100.000
  2. místo: SINNERS - 50.000
  3. místo: Marmas in Paris - 25.000
  4. místo: Vikingekrig Esports - 10.000
Author photo
Jakub Šedivý Celoživotní nadšenec do gamingu esportu, insider LoL scény a fotbalový analytik.