CS:GO

Sazka eLEAGUE 5. kolo: ENTERPRISE, DTG a SINNERS berou 3 body. Cryptova dělí body s EIQ

Sazka eLEAGUE 5. kolo: ENTERPRISE, DTG a SINNERS berou 3 body. Cryptova dělí body s EIQ
15. 5. 2022
  |  

ŽIVĚ | Sledujeme živě 5. kolo Sazka eLEAGUE CS:GO. V akci opět špička domácích týmů a níže v článku monitorujeme všechno podstatné, včetně souhrnů zápasů a výsledků.

 


Zápasy a výsledky 5. kola

Dynamo Eclot vs. ENTERPRISE

Výsledek - 0:2
  • de_overpass 11:16 (7:8)
  • de_inferno 12:16 (6:9)

Průběh:
Dynamo Eclot začalo zápas s ENTERPRISE ve velkém tempu, kdy chtělo využít sílu CT strany mapy Overpass. A tým začal skvěle, když během úvodních 6 kol ztratil jediné. Posléze však zaúřadovali také ENTERPRISE, kteří zejména zásluhou dobře hrajícího Blytze 4 body v řadě snížili stav. Další kola se přelévala spíše na stranu outsidera duelu, který se v závěru dokonce dostal do vedení 8:7. Odpověď po 15 kolech ležela na bedrech Dynamo Eclot

Vít "nbqq" Pohlot doručil v 16. kole úspěšný double-kill a zahránil tak v pistol round srovnání. Následovala dvě další kola, která znamenala vedení, ovšem pak se rozjel válec ENTERPRISE, který korunoval důležitými killy zejména Matys, jenž dopomohl týmu k 5 bodům v řadě a průběžnému vedení 13:10. Zároveň přišla ještě další dvě kola a EP měli solidní porci map pointů. První nebyl využit, pak však capseN nedokázal uspět v početní převaze a Matys se 6 životi dokázal naopak zvládnout závěrečnou 1v1, což týmu zajistilo vedení v sérii 1:0 po výsledku Overpassu 16:11.

První půle na Infernu Dynamo Eclot vůbec nesedla. Tým se musel v úvodních kolech opírat zejména o výkony Dytora a Valencia, což na několik bodů stačilo. Na druhé straně dominující Erik "The eLiVe" Sith a bulharská posila Deyvid "h4rn" Benchev však zajistili bodů více a stav byl po úvodních 15 kolech 9:6 ve prospěch ENTERPRISE.

Přetahovaná pokračovala nadále. Dynamo Eclot šli do vedení 10:9 díky 4 získaným bodům v řadě, následně však třem vítězná kola ENTERPRISE znamenala opět změnu vedoucího celku. Za stavu 12:12 seděl Martin "Dytor" Handl na 27 killech s 15 umrtími, Erik "The eLiVe" Sith měl na druhé straně 26 killů a 16 smrtí, oba hráči byli nezpochybnitelnými tahouny svých celků. ENTERPRISE znovu dokázali odskočit a bránící Dynamo Eclot nenecházelo odpověď. Po 28 kolech bylo hotovo a EP zvítězili v poměru 16:12, celkově 2:0.

Inside Games vs. Dark Tigers

Výsledek - 0:2
  • de_inferno 10:16 (5:10)
  • de_mirage 10:16 (8:7)

Průběh:
První mapa souboje Inside Games s Dark Tigers byla Inferno. Za T-side startovali hráči ING, kteří stejně jako jejich soupeř do dnešního dne na body v Sazka eLEAGUE čekají. Lépe do souboje vkročili právě Dark Tigers, kteří od počátku dominovali serveru a vypracovali si náskok v poměru 10:5.

Ve druhé půli sice Inside Games zísluhou Cringeda odvraceli nepříznivý stav. Ale ani tentokrát, už v tu chvíli 9. mapu v řadě nedokázali zvládnout. Po výsledku 16:10 se radovali hráči Dark Tigers.

Mirage, která byla druhou mapou série nabízela od prvních okamžiků vyrovnanou podívanou, jenž po několika (ne)povedených momentech na obou stranách vyvrcholila v nejtěsnější možný stav. Vedení 8:7 Inside Games nevydrželo příliš dlouho a následovala dlouhá série kol, které padaly jedno za druhým po změně stran.

Prvního bodu po změně stran se Inside Games dočkali až ve 22 kole, kdy snižovali na 9:13. Dark Tigers však velmi rychle dotáhli zápas do vítězného konce.

eSuba vs. SINNERS

Výsledek - 0:2
  • de_inferno 16:19 (6:9)
  • de_nuke 6:16 (5:10)

Průběh:
Zatímco na první mapě dokázala eSuba soupeřící tým šokovat a vybojovala si poměrně solidní náskok a šanci na bod, na druhé to byla jasná dominance české jedničky. eSuba vedla rozdílem 4 kol a směřovala k vítězství na mapě Inferno, velké chyby ji však o něj připravily a poslaly zápas do prodloužení. Do něj také vstoupila eSuba lépe, avšak následně se rozjel vlak s názvem SINNERS, který nejen, že nezastavil v prodloužení, ale zároveň pokračoval i na Nuke.

Druhá mapa (de_nuke) nabídla zprvu jízdu SINNERS, kterou eSuba dokázala kontrovat a snížit. Ve výsledku sympatických skóre 10:5 dávalo najevo možnost, že by mohlo být opět drama. To ale SINNERS odmítali připustit a poté, co zvládli vstup do T-side, eSubě nedali šanci. Výsledkem bylo jediné kolo poraženého celku 

Cryptova vs. Entropiq Prague

Výsledek - 1:1
  • de_inferno 8:16 (4:11)
  • de_overpass 16:9 (9:6)

Průběh:
Dominantní nástup do mapy Inferno zařídil pro Entropiq Prague zejména Jonas "j1NZO" Jalowski, díky kterému se tým dostal do vedení 6:0. Pak však drobně klopýtl, což byla šance pro Cryptova. Nicméně ani ostravské organizaci se nepodařil divoký zvrat v polovině. Ba naopak, Entropiq Prague své vedení dokonce navýšili na 11:4 a nedávali šanci a pochybnosti o tom, kdo chce jít pro vítězství v mapě.

Změnu stran doprovázely technické potíže, nicméně ani ty nesebraly vítr z plachet Entropiq Prague. Česko-rakousko-německá soupiska táhla za vítězstvím a i přesto, že dlouhou dobu už seděla na map pointu, dočkala se jej až po chybě Cryptova za stavu 16:8.

Druhá mapu odstartoval lépe tým Cryptova, který za T-side na mapě Overpass dokázal uhrát v první polovině rovnou 9 kol. Entropiq Prague navíc přišli také o pistol round, každopádně následně bodovali a stav byl tedy opět o 3 kola (7:10). Cryptova však držela defenzivu velmi přesvědčivě a Entropiq Prague s tím nedokázali nic udělat. Výsledkem bylo skóre 16:9 a remíza 1:1.

Author photo
Vojtěch Pres Bývalý komentátor, nadšenec do rekreační cyklistiky a esportu.