Začínají Hitpoint Masters, na co láká nejvyšší domácí liga?
League of Legends

Začínají Hitpoint Masters, na co láká nejvyšší domácí liga?

Začínají Hitpoint Masters, na co láká nejvyšší domácí liga?
6. 6. 2022
  |  

Letní sezóna nejlepší česko-slovenské soutěže v League of Legends dnes startuje a přináší s sebou velkou porci otázek k zodpovězení. Poprvé budou týmy v novém formátu bojovat o udržení, narváno ale bude také v boji o místa v EU Masters.

Pokud si chcete zatipovat konečně pořadí a poslechnout pohled komentátorů na nadcházející sezónu, mrkněte sem! A jaké jsou ty hlavní hádanky, které budeme napříč letními měsíci řešit?

KDO SE STANE DOMÁCÍM MISTREM?

Entropiq? Měl by to být právě obhajující supertým okolo Denyka, který bude dominovat a opět dokráčí k titulu. Sestava se nezměnila, jako posila přichází slovinský kouč Nalu, který začínal svou kariéru v eXtatusu a tak kromě obrovských zahraničních zkušeností zná i domácí scénu. 

Týmu pomůžou nabyté zkušenosti z EU Masters a i když by měli být díky informacím z minulého splitu pro soupeře více čitelní a jejich jízda nemusí být tak dominantní, v současnosti by neměla existovat pětice, která dokáže Entropiq sesadit v bo5.

KDO URVE MÍSTO V EU MASTERS?

Mnohem zajímavější otázka. Modrá krev také sází na stejnou sestavu, ale ke konci minulého splitu už bylo cítit, že jí energie a chuť dochází. Bez koncepčních změn do budoucna tohle může být první split od jara 2019, ve kterém se eSuba do EU Masters nepodívá. Na záda budou dýchat mladé organizace s ambicemi a sponzory v zádech, Cryptova a Dynamo Eclot. 

DNE posílili bobistou a ponechali talentovanou dvojici Jackisek a Smarty, ostravská organizace pak rovnou přilákala toplanera s EU LCS zkušenostmi Flaxxishe, nadějného Švéda Sahiru a polského supporta Melekse, Sacrifice a Esko tak skutečně mají tým, se kterým mohou myslet na Evropu. 

Do bitvy se navíc mohou přidat SINNERS, kteří do playoff proklouzli už minulý split a sestava se již ustálila. Osobně bych věřil Cryptově, ale eSuba a její zkušení hráči budou nejlépe vědět, jaké kroky vedou do finále.

 

KDO BUDE BOJOVAT O UDRŽENÍ?

Dva nejhorší týmy ligy budou nově bojovat s nejlepšími týmy druhé divize o udržení, které může být pro domácí organizace i klíčové pro jejich existenci či držení LoL sekce. Momentálně jsou dle championship bodů na sestupových místech Cryptova a Inside Games, první jmenovaná organizace by se ale měla výrazně zvednout. 

U ING se obávám, že zvednutí nepřijde. Tým na mid a do jungle podepsal dvojici bulharských hráčů bez větších zkušeností a herních úspěchů, jen velmi těžko půjde odhadnout, jak si tým sedne, problémem je také nedostatek času, teď už půjde o všechno. Ohroženi také budou BRUTE a Dark Tigers. 

Zdroj: FB Dark Tigers

I u tygrů zvolili cestu tří neznámých importů, do jungle se pak vrací Gornagal, který by alespoň mohl tým podepřít zkušenostmi z domácí ligy. BRUTE dál věří česko-slovenské cestě a hráčům, kteří vzešli z Challengers a měli ve druhé divizi úspěchy. Dva týmy z této trojice budou muset bojovat o přežití, druhá liga je navíc narvaná k prasknutí a třeba Team Sampi bude dělat maximum pro postup. 

Mým osobním tipem pro pád do relegations je dvojka Inside Games a BRUTE, i na spodu tabulky se ale může stát cokoliv.

Kromě výjimek lze Hitpoint Masters sledovat každé pondělí a čtvrtek od šesti hodin na twitch kanálu Hitpointu. Těší se na vás nejlepší týmy, komentátoři a neopakovatelné příběhy, které naše liga píše.

Zdroj úvodní fotografie: Hitpoint

Author photo
David Vogel Komentátor, analytik a B+ tier ukulele hráč