Startuje Hitpoint Masters! Kdo má největší šance na titul?
League of Legends

Startuje Hitpoint Masters! Kdo má největší šance na titul?

Startuje Hitpoint Masters! Kdo má největší šance na titul?
17. 6. 2021
  |  

Ve čtvrtek 17. 6. Začíná letní split největší české ligy v League of Legends, Hitpoint Masters. Spousta týmů provedla v pauze mezi splity změny v sestavách a vypadá to, že nás čeká hodně napínavá bitva o to, kdo bude stát na stupních vítězů.

V nejvyšší evropské LoL soutěži, LEC, máme rovnou 4 české zástupce a jednoho ze Slovenska. Celkům z české ligy se ale zatím letos na mezinárodní scéně příliš nedaří. Esuba i Sinners, kteří získali v jarní části Hitpoint Masters 1. a 2. místo, postoupili reprezentovat CZ scénu do druhé nejvyšší evropské soutěže, EU Masters.
 
Zde bohužel oba celky propadly a z celkem 12 zápasů obou týmů získala pouze Esuba jednu výhru. Nicméně ambice mají týmy silné a letos se budou chtít předvést na CZ i EU scéně. Zároveň úspěchy Čechů a Slováků v LEC motivují mladé hráče na sobě pracovat a získávat angažmá v zahraničních ligách. Nyní se ale přesuňme zpátky do českých vod a pojďme se podívat, co nás čeká v letním splitu Hitpoint Masters.

Největší šlágry 1. týdne Hitpoint Masters

Sinners vs. Inside Games - 1. Kolo (čtvrtek 17. 6.)

Souboj 2. a 3. místa z předchozího splitu nabídne pořádnou podívanou. Inside Games na jaře překvapili perfektní “makro” hrou (strategická kontrola mapy) i agresivními teamfighty. Naopak Sinners přehrávali téměř každého soupeře prakticky už v úvodní fázi hry čistě skillem a dovednostmi.
 
Sinners provedli hned několik úprav v sestavě. Sinners obměnili hráče v jungli (Wysek -> Lian) a na pozici support (Vasked -> Blue45ty). Inside Games provedli také 2 změny a to ve vrchní části mapy na top lince (Emperor -> Kio) a také v jungli (Pocok -> Lagiah).
 

Esuba vs. Inside Games - 2. Kolo (neděle 20. 6.)

Další zápas, který slibuje kvalitní League of Legends bude mezi jarními šampiony hrajícími v barvách “modré krve” (Esuba) a třetími Inside Games. Bude hodně zajímavé sledovat, jak se tým Esuba stihne sehrát, jelikož udělali v sestavě hned 3 změny oproti jarnímu splitu.
 
Na top lince nastoupí Welcome místo Adisse. Změněná byla také celá bot linka. Na pozici střelce nyní hraje DANY namísto hráče Hiro. A na support nahradil bývalý hráč Sinners, Vasked, Rufuse. Tři změny jsou solidní zářez do sestavy, ale papírové to vypadá dokonce na upgrade.
 
BRUTE vs. Esuba - 3. Kolo (neděle 20. 6.)
 
Perličkou prvního týdne může být souboj šampiona s předposledními hráči BRUTE. BRUTE totiž mezi splity vyměnili úplně celou sestavu a povýšili několik z hráčů Academy týmu do main rosteru. Kapitánem týmu je Alex “Munet” Míka, support hráč, který academy sestavu dovedl nedávno k drtivé výhře proti Sinners skrze velice kreativní a “cheese” picky (netradiční výběr herních hrdinů).
 
Uvidíme tak dost možná jeden ze dvou scénářů. Drtivou výhru papírového favorita v podání Esuby, nebo opět nějaké překvapení od mladých hráčů BRUTE.
 
Zdroj úvodního obrázku: facebook.com/hitpoint.cz
Author photo
Ondra Kolek Reklamní kreativec a vedoucí workshopů Creative Camp na oboru MKPR na UK. Fanoušek esportu, který sleduje League of Legends scénu již 9 let a stejně tolik času už LoLko hraje.