CS:GO

Šok na domácí scéně! eSuba rozpouští CS:GO sekci a vicemistři ČR se ocitají na přestupové listině

Šok na domácí scéně! eSuba rozpouští CS:GO sekci a vicemistři ČR se ocitají na přestupové listině
11. 1. 2023
  |  

Zanikne tradiční domácí značka na nejvyšším domácím CS:GO poli? Esportová organizace eSuba se rozhodla rozpustit úspěšnou CS:GO sekci a hráče umístila na přestupovou listinu. Důvodem je částečně i finančí situace.

Už před několika dny vyšla na povrch zpráva týkající se možného konce spolupráce blogg1se a eSuby. Sám hráč totiž uvedl, že už nemá platnou smlouvu a jedná také s jinými organizacemi o možné budoucnosti. Od té doby se rojily různé informace o tom, jak to bude s eSubou dál. Dnes je již jasno.

Organizace eSuba dnes zveřejnila oficiální zprávu týkající se ukončení spolupráce se současnou CS:GO sestavou. 

"Jsou to opatření, které jsme byli nuceni přijmout s ohledem na aktuální vývoj odvětví a ekonomickou situaci ve světě. Ačkoliv se nám v posledních letech dařilo v obchodní činnosti meziročně růst, tempo, kterým rostou náklady na provoz týmů na té nejvyšší úrovni, je aktuálně mnohonásobně vyšší. Z druhé strany to není reflektováno tempem růstu tržeb v odvětví. Ať už se jedná o příliv sponzorských peněz, tak hlavně prostředky na podporu týmů ze strany organizátorů lokálních soutěží významně zaostávají. Tyto pomyslné nůžky se zároveň kvůli přílivu kapitálu od velkých investorů stále více rozevírají. Vždy jsme byli hrdí na to, že jsme schopni financovat náš chod vlastní obchodní činností. V tuto chvíli je to však při aktuální celosvětové ekonomické situaci neudržitelné. Dopad ekonomiky našich klíčových partnerů na rok 2023 má bezprostřední vliv i na naše hospodaření.

V roce 2023 budeme zeštíhlovat a zefektivňovat celou naši organizaci. V rámci herních titulů se budeme soustředit pouze na dva nejpopulárnější tituly, LOL a CS:GO. Největší dopad pak tato rozhodnutí mají právě na CS:GO, kde jsme se rozhodli nepokračovat s full time sekcí," uvádí organizace v části tiskové zprávy.

Kromě důvodů spojených s ekonomickou situací se tak eSuba částečně opřela také do tuzemských 

Co bude nyní? Hráči míří na přestupovou listinu

Nejžhavějším přestupovým zbožím bude bezpochyby dvojice Jakub "M1key" Krausko a Martin "Pechyn" Pechoušek. První jmenovaný dokázal vyletět na domácí scéně z prakticky neznámého hráče mezi nejlepší u nás a v 18 letech patří mezi největší prospekty, které na domácí scéně máme.

Na druhé straně je Pechyn velezkušeným domácím hráčem, v jehož esportovém životopise najdeme titul z MČR 20219, Majstrovstvá SR 2021 nebo 1. COOL League Season 2 (2017) a angažmá napříč zajímavými organizacemi. Svoji kariéru však více než spojil s eSubou, když se v jejím dresu poprvé objevil v roce 2017 a vrátil se do ní ještě dvakrát v letech 2018 a 2021.

Otázkou zůstává, kam zamíří In-game leader Lukáš "luko" Hrabčík a další ze zkušených hráčů, Lukáš "Levi" Bouřa. I tito hráči se zřejmě pokusí najít jedno z dalších profesionálních angažmá. Stejně tak se angažmá hledá trenérovi Destymu.

Naopak pozitivní zprávou zejména do budoucna může být, že do roku 2023 vykročí eSuba z "ne full-time" sestavou eSuba Youngsters, tedy mladými hráči vychovávanými pro budoucnost: "V roce 2023 nás bude reprezentovat obměněná sestava Youngsters, kterou oznámíme v blízké budoucnosti."

Author photo
Vojtěch Pres Bývalý komentátor, nadšenec do rekreační cyklistiky a esportu.