Oslabená Cryptova oslabení eSuby nevyužila, BRUTE další zázrak nepředvedli
League of Legends

Oslabená Cryptova oslabení eSuby nevyužila, BRUTE další zázrak nepředvedli

Oslabená Cryptova oslabení eSuby nevyužila, BRUTE další zázrak nepředvedli
10. 6. 2022
  |  

První týden Hitpoint Masters přinesl jediné překvapení, na čele je vedoucí trojka favoritů. Který tým nejlépe využil oslabení mnoha týmů bany za toxicitu a který zasažený tým přišel s nejlepšími náhradníky?

Nejvyšší domácí soutěž v League of Legends odstartovala úvodními dvěma hracími dny a přinesla tak první vhled do formy nejlepší česko-slovenských týmů. Start ovšem zase tolik vypovídající nebyl, jelikož mnoho týmů nemohlo nastoupit v plné síle kvůli zabanovaným hráčům za toxicitu v soloQ.

Nejlépe se s oslabením dokázalo poprat Dynamo Eclot, které za Jackiska na midu a Reedfooa na adc nasadilo Raininga s bmj. I díky příznivému losu neztratilo jediný bod a vede ligu s Entropiq a SINNERS. 

Na neúplnosti oponenta vydělal Team BRUTE, který dokázal v úvodním kole zaskočit eSubu. Na Entropiq si následně už vyšlápnout nezvládli, ale bod proti favoritovi může v klíčových bojů o udržení rozhodovat. Modrá krev tímto navíc ztratila důležité body v boji o co nejlepší nasazení do playoff.

Nejvíce ztratila Cryptova, která se musela obejít bez švédské posily na midu Sahiry a byla nucena Flaxxishe z toplane poslala na jeho pozici, čímž se v obou hrát nemohla opřít o sololinky. 0-2 start rozhodně není podle jejích očekávání a v dalších střetech už musí být ostravská organizace v plné polní.

Zdroj: Hitpoint

Dark Tigers a Inside Games se dle očekávání po 0-2 startu krčí na posledních místech, los ale neměli jednoduchý a jejich šance ještě přijdou. Je však už nyní zřejmé, že v letošní sezóně budou obě organizace bojovat o udržení v Masters.

Díky trestům za toxicitu tak už nyní máme narýsované zajímavé dějové linky. Cryptova bude muset comebackovat a porážet soupeře z vyšších příček, Team BRUTE vydělal a může být klidnější, eSuba má naopak vroubek, který musí napravit.

Favoriti nezklamali, outsideři nepřekvapili, potrestané týmy mimo DNE a BRT ztratily. Sezóna je kratší než se zdá a každý bod může být klíčový.

Zdroj úvodní fotografie: Hitpoint

Author photo
David Vogel Komentátor, analytik a B+ tier ukulele hráč