Neporažené Dynamo znovu přehrálo Entropiq, top čtyřka se uzavírá
League of Legends

Neporažené Dynamo znovu přehrálo Entropiq, top čtyřka se uzavírá

Neporažené Dynamo znovu přehrálo Entropiq, top čtyřka se uzavírá
15. 7. 2022
  |  

Hitpoint Masters razantně uhání ke konci základní části, která vyšle nejlepší čtveřici týmů do playoff, dva na dovolenou a dva do zrádných relegations, kde budou proti nejlepším týmům Challengers bojovat o setrvání v nejvyšší domácí soutěži.

Jen jediná organizace prošla základní částí nejvyšší tuzemské soutěže bez jediné ztracené mapy. Dokázala to eSuba, dokonce třikrát, naposledy v letním splitu 2020. Ve starém bo3 systému měli čisté skóre také BRUTE, ale ti během jedné série jeden zápas ztratili a v současném systému by tedy tak úspěšní nebyli.

Dynamo Eclot je teď momentálně blízko tomu být druhou organizací, která si tento cenný úspěch může připsat. Nejvýrazněji tomu pomohlo i druhé vítězství proti týmu Entropiq v 10. kole Masters. V následujících kolech DNE čeká v tomto pořadí BRUTE, Cryptova, eSuba a SINNERS. 

K jistému prvnímu místu po základní části Dynamu stačí jakékoliv dvě výhry, díky lepší vzájemné bilanci je pak Entropiq už nepřeskočí. Obhájce titulu do playoff zase na 100% posune libovolná výhra, třeba již v dalším kole proti Cryptově. 

Jediným týmem, který ještě může s určitou pravděpodobností neblížící se nule zamíchat top čtyřkou, je tým BRUTE. Díky lepší bilanci s eSubou a při vítězství v odloženém zápase 10. kola, který se bude dohrávat od pěti hodin ve čtvrtek 21. července, také vyrovnané bilanci se SINNERS mohou BRUTE při škobrtání modré krve a hříšníků favoritům pořádně zatopit. Ze hry by už měla být prakticky jistě Cryptova, která je sice jen dvě výhry za SIN a ESB, ale s oběma celky má bilanci 0:2.

Zdroj: Leaguepedia

Dark Tigers i Inside Games už jsou ze hry o playoff definitivně venku a budou bojovat o místa zajišťující záchranu. Zatímco Inside Games už se Relegations s nejvyšší pravděpodobností nevyhnou, Dark Tigers stále naději mají. 

Díky bodům z jara jim stačí skončit maximálně o dvě místa za Cryptovou. Nejdůležitějším zápasem sezóny tak pro ně bude druhý duel s Inside Games, který nás čeká již toto pondělí. Výhra může podstatně dopomoci k předposlednímu místu díky lepší bilanci s ING a záchraně v soutěži.

11. kolo přinese duely BRT-DNE, EIQ-OVA, SIN-ESB a DTG-ING, nejlepší domácí lolko naladíte na twitch kanálu Hitpointu.

Author photo
David Vogel Komentátor, analytik a B+ tier ukulele hráč