CS:GO

MČR 2022: SINNERS se stávají Mistrem České republiky za rok 2022!

MČR 2022: SINNERS se stávají Mistrem České republiky za rok 2022!
6. 11. 2022
  |  

"Vítej zlatý hattricku". To si právě teď mohou říkat hráči SINNERS, kteří po výhře nad eSubou ve finále oslavují třetí titul v řadě.

Velkolepé finále, velkolepá show. Ještě před samotným začátkem posledního zápasu letošního MČR si pořadatelé pro diváky připravili Half Time Show - Rapovou show, v níž účinkovali slavná jména jako Paulie Garand & Kenny Rough, Majk Spirit a Rytmus.
Rytmus byl posledním, který se představil během Half Time Show.
Poté už se všechny zraky upřely na samotné finále. SINNERS  prošli do finále trnitou cestou během níž se jako tým postupně zlepšovali a měli zálusk na třetí titul v řadě. Proti nim se představila eSuba, která se po celý turnaj prezentovala skvělým výkonem. Diváky posledním velkým zápasem letošního roku provedlo skvělé komentátorské duo Tomáš "Storm" Svoboda a Marek "Shadye" Hovanec.

SINNERS vs. eSuba

Výsledek - 2:1
  • de_mirage | 17:19 (6:9)
  • de_nuke | 16:8 (11:4)
  • de_overpass | 16:11 (11:4)

Úvodní mapou se stala mirage, pick hráčů eSuba. Ti byli na svou mapu řádně připraveni a přehrávali SINNERS, kteří nezvládli první pistol round a ani první buy round. Za stavu 0:6 se dostali na scoreboard hříšníci, kteří dokázali v první polovině uhrát alespoň 6 kol. Změna stran tak přišla za stavu 6:9. Začátek druhé poloviny patřil pro změnu hráčům SINNERS, kteří táhnutí skvělým Patrikem "Zero" Žúdelem dokázali otočit vývoj utkání až na 14:10. Právě ve 25 kole ale zazářil dvěma impact killy blogg1s, který 1v2 clutchem nastartoval svůj tým k cestě za vítězstvím. eSuba seskočila hrobníkovi z lopaty a dokázala nejen srovnat, ale otočit na 14:15. V posledním kole základní části se SINNERS sice podařilo položit bombu na B situ, ale byli v nevýhodě 2v3. SHOCK s forsyym tento clutch perfektně zvládli a poslali mirage do prodloužení. Tam byli o něco šťastnější hráči eSuby, kteří získali ta potřebná 4 kola a vyhráli první mapu 17:19.

Do druhé mapy naskočili pro změnu o poznání lépe hříšníci. V první polovině za T-stranu přehrávali eSubu ve všech ohledech a zodpovědným výkonem získali ve svůj prospěch 11 kol. Po změně stran se eSubě povedlo začít lépe, ale dotáhnout náskok SINNERS bylo nereálné. SINNERS silnými individuální momenty došli pro pohlídané vítězství 16:8 a poslali tak finále na decider.

Deciderem se stala mapa overpass. První polovina závěrečné mapy by se dala označit za přehlídku individuálních akcí a clutchů. Bohužel pro eSubu byla většina zmíněných akcí od hráčů SINNERS a clutche přišli od skvěle hrajícího SHOCKA a neprostupného ZEDKA. Hříšníci si tak připsali velmi dominantní první polovinu poměrem 11:4. Po změně stran se eSuba snažila o obrat, ale v nejdůležitější momenty to byli opět hráči SINNERS, kteří si připsali podstatná kola a vyhráli mapu 16:11.
SINNERS si připisují zlatý hattrick a bonus 1 000 000 Kč
SINNERS se tak po otočce a výhře 2:1 stávají potřetí v řadě vítězem MČR a kromě zlatých medailí si připisují také finanční odměnu 1 000 000 Kč. eSuba se musí smířit pouze se stříbrnými medailemi a 450 000 Kč. 

Nejlepším hráčem celého turnaje byl vyhlášen Jindřich "ZEDKO" Chyba, který si během MČR připsal spoustu skvělých momentů a hlavně byl vidět jako neprostupná zeď na jakékoliv mapě. Zároveň je pro něj dnešní vítězství již pátý titul, čímž se osamostatňuje na čele jednotlivců. 

Author photo
David Hendrich CS:GO observer, nadšenec do sportu a esportu.