League of Legends

[Aktualizováno] Freeze potvrzen jako nový head coach Evil Geniuses

[Aktualizováno] Freeze potvrzen jako nový head coach Evil Geniuses
20. 11. 2022
  |  

Výborná zpráva! Freeze se skutečně stává hlavním koučem jarního mistra LCS Evil Geniuses.

Aktualizace 21.11.2022: Spekulace potvrzena! Evil Geniuses na Twitteru potvrdila příchod Aleše Kněžínka jako nového head coache. "Těším se na jeho práci u našeho LCS týmu, má plnou důvěru," okomentovala Kelsey Molser, vedoucí realizačních týmů v organizaci.

K přestupu se vyjádřil i samotný Freeze. V rozlučkovém tweetu poděkoval méně známým osobnostem v 100 Thieves, se kterými měl tu čest spolupracovat. Zároveň se těší na novou výzvu a budoucí úspěchy.

Hodně štěstí!
Poprvé v historii bude český trenér vést tým na té nejvyšší úrovni I Zdroj: Twitter
------------------------------------------------------------------------------------
Transfery probíhají nejen na hráčském poli, ale i na úrovni realizačních týmů. Jedna z takových novinek se týká i Freeze, bývalého ADC a prvního Čecha v LEC či LCS. Poslední dva roky strávil v roli asistenta trenéra 100 Thieves a ačkoliv měla údajně organizace zájem ho povýšit do role head coache, brněnský rodák nabídku odmítl, aby se přesunul na stejnou pozici do Evil Geniuses.

Jarní vítěz LCS podle zatím nepotvrzených spekulací má Freeze angažovat jako svého hlavního trenéra, což by znamenal další posun v kariéře českého kouče. V 100 Thieves společně s kolegy vybudoval přední severoamerický tým, který se třikrát v řadě dostal do finále LCS – trofej z toho byla ovšem pouze v tom prvním případě.

V Evil Genises by k ruce měl dostat hlavní tahouny rosteru, tedy jojopyuna, Inspireda a Vulcana. Podle posledních zpráv to vypadá, že superstar Danny stále není připraven k návratu do hry - jeho místo by tak měl zaujmout Australan FBI. S tímto ADC spolupracoval Freeze poslední dva roky, stejně jako s toplanerem Ssumdayem, který by měl nahradit Impacta. Český kouč si tak přetahuje pro něj známé tváře.

 


„Hezkým snem je trénovat s Alešem [Freezem],” řekl v podcastu RIFTCZECH kouč Nightshare, bratr Freeze, který závěr LCS sezony strávil v roli headcoache Immortals. Rád by se svým dvojčetem opět znovu začal po šesti letech pracovat a nebrání se ani variantě, že by se posunul zpět pouze do role asistenta. Existuje tedy varianta, že by v Evil Geniuses mohli fungovat hned dva čeští trenéři.

Roster Evil Geniuses:

  • Top: Ssumday
  • Jungle: Inspired
  • Mid: Jojopyun
  • ADC: FBI
  • Support: Vulcan
  • Coach: Freeze
Author photo
Jakub Šedivý Celoživotní nadšenec do gamingu a esportu.