e:LIGA ve FIFĚ vyvrcholí během Velikonoc
FIFA

e:LIGA ve FIFĚ vyvrcholí během Velikonoc

e:LIGA ve FIFĚ vyvrcholí během Velikonoc
31. 3. 2021
  |  

Největší česká FIFA soutěž vyvrcholí tento víkend i na obrazovkách ČT Sport.

Pod hlavičkou LFA (Ligová fotbalová asociace) vrcholí soutěž e:LIGA ve FIFĚ, která díky oficiálním licencím spadá také do bodované mezinárodní soutěže Global Series. Po otevřených kvalifikacích i dílčích finále každého prvoligového týmu přichází konfrontace mezi těmi nejlepšími ve skupinách a následném play-off. Pondělní finále bude večer vysílat v přímém přenosu také ČT Sport.

​​​​LFA společně s agenturou Grunex uspořádala pod hlavičkou prvoligových týmů soubor kvalifikačních cyklů na základě kterých mohli týmy z nejvyšší fotbalové soutěže:

  • nasadit jednoho svého hráče přímo na grandfinálový víkend
  • nominovat až 2 hráče do klubového finále
  • zbytek hráčů i z řad veřejnosti měl možnost hráč otevřené kvalifikace
Postupující z otevřených kvalifikací se během posledního víkendu utkali o poslední místa v soupiskách prvoligových klubů před finálovým víkendem, kde již budou reprezentovat ti nejlepší z nejlepších.
Losování nasazení do skupin pro finálový víkend se ujal komentátor Koozy a The Hateris, kteří los okořenili svými pohledy na hráče v jednotlivých týmech i jejich šance na postup.

Rozlosování skupin a zástupci:

Skupina A
  • SK Slavia Praha (Kobby, DRMi10)
  • Bohemians Praha 1905 (M4tk05, Almosteq)
  • FK Jablonec (Peposlav, Suchos95)
  • FC Zbrojovka Brno (czKoudy17, Kavvwi)
  • FK Mladá Boleslav (steeKing, Doli97)
Skupina B
  • FC Viktoria Plzeň (T9Laky, Ondra17)
  • FK Teplice (Dalas, Sobla)
  • FC Baník Ostrava (Totikjepan, Boleks)
  • Slezský FC Opava (Robiino, Rak)
  • MFK Karviná (K1leris, Efik)
Skupina C
  • FK Pardubice (Miki, Seron)
  • FC Slovan Liberec (Sajmonowycz, Pan_Peca)
  • 1. FC Slovácko (Modri, Kordaaas)
  • SK Dynamo České Budějovice (Slapi113, Ballumi10)
Skupina D
  • AC Sparta Praha (Emerickson, The Johny)
  • FC FASTAV Zlín (Huhnak, RIIJK)
  • SK Sigma Olomouc (Ritzy, Johnytaborak)
  • FK Příbram (Dzanny11, rostak)
Ve skupinách najdeme hned několik velmi zajímavých soubojů jako ve Skupině "D", kde se za Spartu hrající Emerickson a The Johny utkají se Zlínem, v jehož barvách hostují hráči Entropiq Huhnak a RIIJK.

Mezi celkové favority turnaje bezpochyby patří SK Slavia Praha a FC Viktoria Plzeň, ovšem zapomínat se nesmí ani na FK Pardubice, za které nastoupí současný reprezentant Sampi Seron a také jeho bývalý spoluhráč Miki.

Grandfinále:

Sobota 3.4.
  • základní skupiny
  • 14:00 - 21:00
  • živě mj. na: twitch.tv/eligacz; ctsport.cz a ve vysílání ČT přes červené tlačítko
Neděle 4.4. 
  • vyřazovací fáze (play-off)
  • 14:00 - 19:00
  • živě mj. na: twitch.tv/eligacz; ctsport.cz a ve vysílání ČT přes červené tlačítko 
Pondělí 5.4.
  • Finále e:LIGY 2020/21
  • 20:15
  • živě mj. na ČT sport
Zdroj úvodní fotky: Grunex.com
Author photo
Vojtěch Pres Bývalý komentátor, nadšenec do rekreační cyklistiky a esportu.