Životospráva

Už o víkendu startuje další INAE.Sazka Desítka. Pokoříte 10 kilometrů jako další esport nadšenci?

Už o víkendu startuje další INAE.Sazka Desítka. Pokoříte 10 kilometrů jako další esport nadšenci?
20. 4. 2022
  |  

Motivujte sebe i své kamarády při akci INAE.Sazka Desítka! Během následujícího víkendu v okolí svého bydliště ujděte, zaběhněte nebo zajeďte na kole či bruslích 10 kilometrů.

Už třetím rokem se snaží organizace Inaequalis, jejímž generálním partnerem je Sazka (Esport), propojovat esport s tradičním sportem. Prvním spouštěčem bylo spojení spolku se západočeským fotbalovým klubem FC Viktoria Plzeň.

„Těžko popsat ten pocit, když jsme mohli sledovat T9Lakyho se účastnit klubového soustředění FCVP v Rakousku,“ vzpomíná předseda spolku Inaequalis z.s. Jan "Eldesan" Pašek.Právě profesionální hráči her se v roce 2020 zapojil s prvoligovými fotbalisty do tréninku. Organizace pokračuje v inciativě propojování esportu a sportu nadále a vytvořila díky spojení se Sazka Esport projekt INAE.Sazka Desítka. 

Nyní již čtvrté vydání kombinuje pohybové aktivity, ať již jde o chůzi, běh nebo cyklistiku. Principem zůstává, že zájemci mohou ve svém okolí zdolat 10 km a podělit se o svůj výsledek z ostatními. Cílem však není "závodění", nýbrž motivace sebe i ostatních tak, aby se vytvořil k mpohybu přirozený návyk.
„Tento projekt je určen pro všechny, kdo chtějí udělat něco pro své zdraví a porovnat svůj výkon s ostatními hráči a kamarády. Snažili jsme se vymyslet atraktivní způsob propojení se sportem, který bude vhodný pro všechny, bez rozdílu jejich aktuální fyzické formy, nebo místa bydliště. Výběr trasy, zda poběžíte nebo půjde, kdy vyrazíte necháváme plně na Vás. Děkujeme, všem, kdo se zapojí,“  dodává Eldesan.

Proces je jednoduchý:

  • naplánování trasy 10 km
  • mít čas o víkendu 22. - 24. dubna 2022 a trasu běhnout, ujít nebo třeba ujet
  • zaznamenat záznam trasy do formuláře zde
  • počkat na výsledky ostatníchAuthor photo
Vojtěch Pres Bývalý komentátor, nadšenec do rekreační cyklistiky a esportu.