Životospráva
Pohyb

Česká asociace esportu spouští s iniciativou #zdravýhráč sportovní výzvu

Česká asociace esportu spouští s iniciativou #zdravýhráč sportovní výzvu
17. 8. 2021
  |  

Cílem iniciativy Zdravý hráč je naučit hráče videoher správnému pohybu a ukázat jim tak, že fyzická aktivita je naší přirozenou součástí. Tentokrát mohou za svůj výkon získat odměnu v podobě špičkového herního počítače HAL3000. Stačí jim k tomu udělat 20 dřepů.

Nyní Zdravý hráč prověří zdatnost hráčů ve známých cvicích na posílení stehenních svalů a hýždí. A protože dřepy jsou jednodušší než kliky, musí zájemci pro účast v soutěži zvládnout hned 20 opakování. Soutěž probíhá celý měsíc na sociálních sítích a může se jí zúčastnit kdokoliv. Vítěze herního počítače HAL3000 se dozvíme v pondělí 13. září.

A co proto udělat? Stačí málo, nahrát video, kde děláte 20 dřepů, sledovat a označit ve videu Zdravého hráče a přidat hashtag #drepimutoho
Kaparzo s počítačem, který je možné vyhrát. | Zdroj: Česká asociace esportu
"Aby si hráči pořádně svůj koníček užili, potřebují k tomu nejenom dobrý počítač, ale také se musí spolehnout na své zdraví. Měli by se cítit svěží a v pohodě. Všichni taky víme, že se u her snadno zapomeneme. Klidně na celý den. Proto je dobré vyvažovat dlouhé sezení nějakou fyzickou aktivitou. Rádi tak vidíme a je nám blízké, že se Zdravý hráč snaží přistupovat k hraní rozumně, a proto jsme se rozhodli podpořit motivaci hráčů k pohybu možností vyhrát výkonný herní počítač HAL3000 ze speciální edice MČR Finale 3. Přeji všem účastníkům hodně štěstí a spoustu zábavy při plnění naší výzvy,"  dodává Filip Hlobil, Ambassador HAL3000.

Podobně jako Česká asociace esportu a #ZDRAVÝHRÁČ i v Sazka Esport se snažíme poukazovat na vhodnou životosprávu a pohyb formou článků v sekci Zdraví a životospráva, zároveň se například desítky účastníků proběhli v rámci další INAE.Sazka Desítky.
 
Author photo
Vojtěch Pres Bývalý komentátor, nadšenec do rekreační cyklistiky a esportu.