Hardware

Logitech představil ultralehká herní sluchátka

Logitech představil ultralehká herní sluchátka
24. 9. 2021
  |  

Švýcarský výrobce počítačových periferií a softwaru Logitech je stálicí na trhu. Přes mírná zaváhání a pády v předchozích letech se Logitech v poslední době vrátil na výsluní počítačového příslušenství a popularity u zákazníků. Bezdrátová herní sluchátka Logitech G435 LIGHTSPEED mají být dalším krokem vpřed.

Logitech je momentálně obecně považován za krále (nejen) herních myší. Naprosto průlomovým modelem se stala myš Logitech G Pro Wireless, kde švýcarský výrobce dokázal, že čas "ocásků", tedy kabelů, se v případě herních myší skutečně chýlí ke konci. Minimální latence, skvělý design i kvalita. Co se herních sluchátek týče, tam je situace úplně jiná.

Logitech stále hledá svůj hlavní prodejní model – může se zdát, že jím jsou oblíbená Logitech G Pro X (včetně jejich bezdrátové varianty), ale Logitech zatím stále nepřišel s podobně revolučním modelem, jako se mu to povedlo v případě myší. Firemní inženýři ale věří, že přišli s kouskem, který změní pohled na Logitech sluchátka jako taková.Jejich nová bezdrátová sluchátka Logitech G435 spadají do kategorie „budget“, tedy levnější herní varianty (cca 1990 Kč u hlavních tuzemských prodejců, podobně jako třeba Razer Blackshark V2). To už je samo o sobě zajímavé, vzhledem k jejich bezdrátové funkci, která se nepyšní pouze připojením přes Bluetooth (sluchátka se dají mimo počítače připojit také k herní konzoli či mobilnímu telefonu), ale také připojením přes LIGHTSPEED, unikátní bezdrátovou funkci firmy Logitech, která zajišťuje minimální latenci, a kterou značka využívá právě např. u svých herních myší.

Sluchátka se také pyšní svou ultralehkou váhou, když váží pouhých 165 gramů. Výdrž baterie má zajistit až 18 hodin nepřetržitého hraní, mají dosah až 10 metrů a mnohé jistě potěší, že disponují USB-C portem, který slouží k nabíjení.  Nabízejí se ve třech barvách: černá, modrá a bílá.

Zdroj úvodní fotografie: YouTube Logitech G

Author photo
Martin Kopecký Vystudovaný žurnalista a nadšený hráč, co miluje CSko a Dotu a o esport se zajímá už více než 10 let.