Gear

Klávesnice a myš: S čím hrají Dev1ce, S1mple a ZyWoO?

Klávesnice a myš: S čím hrají Dev1ce, S1mple a ZyWoO?
10. 6. 2021
  |  

Pokud tě někdy zajímalo, jaké periferie používají ti nejlepší hráči CS:GO jsi na správném místě. Na následujících řádcích jsme pro vás vybrali trojici hráčů, kteří se etablovali jako stálice toho nejlepšího v Counter-Striku.

Aleksandr " S1mple" Kostyliev 

Aleksandr Kostyliev, původem z Ukrajiny, je momentálně považován za pravděpodobně nejlepšího hráče CS:GO. Stále má 23 let, ale s1mple hraje už od roku 2016 za ukrajinskou organizaci Natus Vincere (NAVI), kterou čeští a slovenští fanoušci dobře znají díky slovenskému hráči GuardiaNovi (Ladislav Kovács), který za NAVI s přestávkami hrál až do začátku roku 2021. S1mple v NAVI působí podobně jako GuardiaN jako AWPer.

Myš: Logitech G Pro X Superlight White

S1mple jako svůj instrument smrtících zásahů používá nejnovější myš od firmy Logitech. Předchozí verze G Pro se mezi hráči etablovala jako nejlepší bezdrátová myš na trhu, díky svému dokonalému senzoru HERO 25k a naprosto minimální latenci v podobě 1ms. Jednalo se o první bezdrátovou myš, na kterou profesionálové začali hojně přecházet z nezklamávajících drátových verzí. Nástupce G Pro X Superlight má svou hlavní výhodu oproti předchůdci přímo v názvu: Superlight. Váží pouhých 63 gramů, tedy o celých 17 gramů méně než původní G Pro. U bezdrátových myší se musí počítat s gramáží navíc kvůli baterii, proto G Pro X Superlight hledá kompromisy jinde: Chybí například možnost přehodit postranní tlačítka na druhou stranu (pro leváky, oproti G Pro již tedy není ambidexterní) či dedikovaný přepínač rychlosti DPI. Velikostně se myš řadí do střední kategorie.

Klávesnice: Logitech G915 TKL

Profesionální hráči se neobejdou bez mechanické klávesnice. S1mplova volba padla opět na značku Logitech, konkrétně TKL verzi G195. TKL znamená „tenkeyless“, klávesnici tedy chybí klasický numpad vpravo. Je tak kompaktnější a lehčí. Poskytuje tedy větší prostor pro myš na podložce. Logitech používá své vlastní switche, s1mple zvolil variantu GL Tactile, tedy switche, při kterých hráč musí vyložit o něco více síly ke zmáčknutí. Jejich v jiných klávesnicích rozšířenou podobou jsou Cherry MX Brown nebo Blue.

Nicolai "Dev1ce" Reedtz 

Nicolai Reedtz, pocházející z Dánska hájil dlouhé roky barvy Astralis. Letos však přesedlal směrem NIP.

Myš: Zowie EC2 Tyloo Edition

Herní myši Zowie od společnosti BenQ jsou na hráčském poli stálicí už několik let. Verze EC2, kterou používá dev1ce, je drátová myš, která není tak velká a těžká jako její sesterská verze EC1. Myš váží 90 gramů a na délku měří 120 mm (EC1: 98 gramů, 128 mm). Zowie EC2 je určena pro pravoruké hráče, považuje se za středně velkou myš a mezi její největší přednosti patří tvar a skvělý optický senzor. Využívá také jen dvou velkých skatů (většinou bývají čtyři a víc) na spodku myši a při jejím používání není nutná instalace jakýchkoliv ovladačů. Dev1ce používá edici Tyloo, která je provedena v zářivě rudé barvě.

Klávesnice: Xtrfy K4 TKL

Další mechanická kráska v zástupu klávesnic. Rovněž se jedná o variantu TKL, tedy chybí klasický numpad. Švédská společnost Xtrfy využívá u K4 TKL lineární červené switche od firmy Kailh. Znamená to, že switche jsou velmi rychlé a k jejich promáčknutí není zapotřebí takové síly. Stejně se chovají například Cherry MX Red.  

Mathieu "ZywOo" Herbaut 

To nejlepší nakonec? Dost možná. Teprve dvacetiletý Francouz Mathieu Herbaut je od minulého roku velmi často skloňován jako největší konkurence s1mpla na post nejlepšího hráče profesionální scény. Od roku 2018 společně s francouzským týmem Vitality rapidně postupuje vpřed a zlepšuje se snad s každým větším turnajem. Rozhodně se jedná o hráče, na kterého dopadá spousta pozornosti a bude zajímavé sledovat, jak si povede v roce 2021 a zda naváže na skvělé loňské výkony.

Myš: VAXEE ZYGEN NP-01 GLOSSY 

Při přečtení názvu myši jste pravděpodobně museli googlit, o jakou značku že se to jedná. Není se čemu divit. Vaxee figurují na trhu pouze rok. Firmu však založili lidé, kteří pracovali na úplně prvních podobách myší Zowie BenQ, zkušeností s herními periferiemi tak mají dostatek. VAXEE ZYGEN NP-01 je prvním produktem této tchajwanské společnosti. Byla vytvořena speciální pro hráče, kteří si oblíbili prvotní produkty Zowie, ale rovněž byla mírně přizpůsobena dnešním standardům, obzvláště z hlediska pohodlí. Jedná se o malou a lehkou myš (78 gramů). Oproti myším Zowie disponuje pleteným kabelem, který je u čela myši vyvýšen, aby nedrhl o podložku. U podobnosti s BenQ Zowie ještě nekončíme: VAXEE ZYGEN NP-01 používá stejného dodavatele optických senzorů a pyšní se pouhými dvěma velkými skaty na spodku myši. Firmě Vaxee se prozatím nepodařilo proniknout do širokého povědomí hráčů, ale pokud ZywOo v dohledné době nezmění myš, může se to snadno změnit.

Klávesnice: Corsair K70 MK.2 SE

ZywOo používá vylepšenou verzi klávesnice Corsair K70 RGB MK. 2. Tzv. „Special Edition“ verze se odlišuje bílou barvou, cenou a také nemožností výběru switchů. Corsair K70 MK.2 SE se nabízí pouze s variací Cherry MX Speed, které výrobce udává jako nejrychlejší lineární switche, které dosud vyrobil. Při jejich používání tak musí hráči na mačkání tlačítek vynaložit jen minimální úsilí.

Při psaní článku byly jako hlavní zdroje zjištění hráčských periferií použity stránky prosettings.comparams.gg

Zdroj úvodní fotografie: www.dexerto.com
Author photo
Martin Kopecký Vystudovaný žurnalista a nadšený hráč, co miluje CSko a Dotu a o esport se zajímá už více než 10 let.